Ślubowanie klasy pierwszej w Książu Małym

0
660

8 listopada klasa pierwsza Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Książu Małym uroczyście złożyła swoje pierwsze ślubowanie na sztandar szkoły.  

Uroczystość ślubowania rozpoczęli pięknym tańcem, następnie wierszami i piosenką pokazali że zasługują na miano pełnoprawnych pierwszoklasistów.

To dzięki wychowawcy Urszuli Wierzba uczniowie z zaangażowaniem i uśmiechami udowodnili, że z honorem i radością będą sławić imię szkoły.

Dyrektor Danuta Gajos wielkim, ale lekkim ołówkiem pasowała każdego na ucznia klasy pierwszej. Było widać wielkie wzruszenie nie tylko na twarzach dzieci ale także licznie przybyłych rodziców.

Po ceremonii ślubowania pierwszoklasiści wraz z rodzicami o godzinie 11.11 przystąpili do wspólnego odśpiewania 4 – zwrotkowego Mazurka Dąbrowskiego. Najmłodsi uczniowie włączyli  się do akcji promowanej przez Ministra Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła do hymnu”.

Do społeczności szkolnej zostali przyjęci:

 1. Natalia Dłubacz
 2. Daniel Dziura
 3. Jakub Gajda
 4. Magdalena Kordyś
 5. Eliza Krzywda
 6. Alicja Miśkiewicz
 7. Wiktoria Nowak
 8. Anna Szyniec
 9. Tymoteusz Trafiał
 10. Natalia Trela
 11. Wojciech Wajda
 12. Aleksandra Zięba    

Po uroczystości ślubowania dzieci  otrzymały pamiątkowe książki, dyplomy oraz słodkie upominki  od rodziców, a także pozowali do wspólnego zdjęcia.