Koncert patriotyczny w ŚDS w Jelczy

0
379

W piątek 8 listopada podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury w Charsznicy, młodzi adepci nauki gry na perkusji, gościli w Środowiskowym Domu Samopomocy w Jelczy. Powód wizyty, jak łatwo się domyślić, związany był ze zbliżająca się 101. rocznicą odzyskania przez państwo polskie niepodległości.

Z tej właśnie okazji, instruktorzy GOK w Charsznicy, wraz z podopiecznymi, przygotowali godzinny program artystyczny pn. „Znak Twój – Orzeł Biały”.

Kilkanaście, nie tylko pieśni patriotycznych, ale i piosenek harcerskich i innych, nawiązujących do walk narodowo-wyzwoleńczych, wykonano „na żywo”, dzięki czemu zaangażowano do wspólnego śpiewania licznie zgromadzoną publiczność.

W Koncercie udział wzięli: perkusiści – Mikołaj Szarek, Krzysztof Mrugała, Mateusz Dulba, Irmina Górska i Jakub Gąsior, których na gitarach i wokalnie wspierali – Marcin Durman i Mateusz Płaszewski.

Dyrektorzy obu placówek – Szymon Kubit i Beata Kaczyńska, jednomyślnie doszli do wniosku, że takie koncerty są znakomitym pomysłem i już ustalono, że kolejny koncert, tym razem kolęd i pastorałek, odbędzie się w okresie świątecznym. Cierpliwie czekamy i zapraszamy!!!