Niepodległa – charsznickie obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości

0
387

W poniedziałek 11 listopada, w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez państwo polskie niepodległości, Gminny Ośrodek Kultury w Charsznicy zorganizował Koncert słowno-muzyczny „Niepodległa”, który w sali bankietowej Remizy OSP w Charsznicy zgromadził licznie zebraną publiczność.

Na scenie zaprezentowali się: Orkiestra Dęta „Hejnał” z Chodowa pod batutą kapelmistrza Grzegorza Chyca, młodzież ze Szkoły Podstawowej im. A. Malatyńskiego w Charsznicy oraz podopieczni GOK w Charsznicy – zespół „Śpiewające Struny” przygotowany przez Reginę Warską.

Słowo wstępne wygłosił wójt Gminy Charsznica Jan Żebrak, a w rolę konferansjera wcielił się dyrektor GOK w Charsznicy – Szymon Kubit.

Koncert był też okazją do spotkania z autorami nowo wydanej publikacji „Koleje Historii. Charsznickie kroniki, opowieści i podania.”: Beatą Badoń, Andrzejem Pałką i Zdzisławem Uchto, którzy chętnie opowiedzieli o swojej pasji na temat historii regionu i pracy nad książką.

Książka cieszy się obecnie w gminie Charsznica dużą popularnością, co jest niewątpliwie zasługą wymienionych autorów, a przede wszystkim bogactwem treści w niej zawartych. Jest ona ogólnie dostępna, a minionego wieczoru była świetna okazja do uzyskania pamiątkowych autografów od autorów.