Listopadowe zdarzenia z kroniki policyjnej powiatu miechowskiego

0
956

28.10

Miechów. Kierujący samochodem marki Renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku, czego najechał na tył pojazdu marki Renault. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem.

Antolka. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 58 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk.

Antolka. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 51 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk.

Antolka. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 57 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk.

29.10

Antolka. Zatrzymano do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Infiniti, który posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, ponadto był poszukiwany.

Chodów. Zatrzymano do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Mercedes, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 41 km/h. Kierujący znajdował  się w stanie nietrzeźwości 1,20 promila.

Kalina Lisiniec. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 52 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk.

30.10

Antolka. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 55 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk.

31.10

Antolka. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 52 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk.

Miechów. Zatrzymano do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Seat, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący trzeźwy.

Antolka. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 51 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk.

01.11

Miechów ul. Warszawska. Kierujący samochodem marki VW zjechał na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego uderzył w bok prawidłowo jadącego pojazdu marki BMW, który siła uderzenia wjechał na pobocze i uszkodził w znak drogowy. W wyniku zdarzenia znak drogowy przewrócił się na zaparkowany samochód marki Renault i go uszkodził. Kierujący trzeźwi. Żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń. Sprawca ukarany mandatem.

Miechów. Oś. Sikorskiego dokonano kradzieży tablic rejestracyjnych pojazdu marki Skoda,  który znajdował się na parkingu.

Słaboszów. Kierujący samochodem marki Renault podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Seat, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Kierujący trzeźwi. Żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń. Sprawca ukarany mandatem.

Miechów. W jednym z lokali gastronomicznych dokonano kradzieży torebki z zawartością w postaci telefonu komórkowego. Czynności prowadzi KPP Miechów.

Kalina Wielka. Kierujący samochodem marki Nissan wykonując manewr skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki BMW. 

Antolka. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 65 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk.

02.11

Miechów. Kierujący samochodem marki Honda nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania i doprowadził do uszkodzenia pojazdu zaparkowanego obok marki Toyota. Sprawca został ukarany mkk.

Janowice. Zatrzymano do kontroli drogowej kierującego rowerem w stanie po użyciu alkoholu przy stwierdzonym stężeniu 0,22 promila alkoholu w wydychany powietrzu

Falniów. Kierujący samochodem marki Ford nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru wymijania doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Volvo. Kierujący trzeźwi. Żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń. Sprawca ukarany mandatem.

Pojałowice. Kierujący n/n samochodem w trakcie pokonywania zakrętu przejechał psa  i uderzył w pojazd marki VW, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Czynności prowadzi KPP w  Miechowie.

03.11

Kamieńczyce. Kierujący samochodem marki Fiat wbrew zakazowi wjechał na przejazd kolejowy w momencie nadawania sygnału zabraniającego wjazdu i w momencie opuszczania półzapór, w wyniku czego doprowadził do wykleszczenia się drąga rogatkowego czym naraził na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia pasażerów pociągu relacji Kraków – Ostrowiec  Świętokrzyski. Dalsze czynności w sprawie prowadzi KPP Miechów.

Antolka. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 55 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk.

Antolka. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 54 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk

04.11

Miechów. Zgłosiła kobieta, że został oszukany podczas zakupu ubrań przez Internet. Zapłaciła za towar i kontakt ze sprzedającym urwał się.

Miechów. Zatrzymano kierującego samochodem marki VW, który posługiwał się podrobionym dokumentem prawa jazdy. Ponadto prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Kozłów. Kierujący samochodem marki Peugeot nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechał na tył pojazdu marki Renault. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem.

Strzeżów I. Zatrzymano mężczyznę, który kierował samochodem marki Fiat będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2,24 promila alkoholu w jego organizmie.

05.11

Antolka. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 65 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk

Miechów. Kierujący samochodem marki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechał na tył pojazdu marki Skoda. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem.

Antolka. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 54 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk

06,11

Antolka. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 62 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk

Antolka. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 53 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk

Janowice. Zatrzymano poszukiwanego mężczyznę w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

07.11

Miechów. Kierujący samochodem marki Mercedes nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku, czego najechał na tył pojazdu marki Toyota. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem.

Miechów. Zatrzymano poszukiwanego mężczyznę w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Kalina Wielka. Kierująca pojazdem marki Skoda nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kierując trzeźwa. Ukarana została mandatem

Strzeżów I. Kierujący samochodem marki Renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki DAF doprowadzając do kolizji. Kierujący trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

Miechów. Kierujący samochodem marki Opel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechał na tył pojazdu marki Citroen, który rozpoczął manewr skrętu w lewo. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem.

Szczepanowice. Zatrzymano mężczyznę, który kierował samochodem marki Opel będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2,14 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna posiadał zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 

08.11

Wielki Dół. Kierujący samochodem marki KIA na nowo budowanym odcinku drogi drogi K7 nie zachował należytej ostrożności,  nie dostosował się do oznakowania pionowego i poziomego oraz nieprawidłowo zmienił pas ruchu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem marki Toyota.  Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem.

Janowice. Kierujący samochodem marki IVECO nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Peugeot doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem.

Miechów. Kierujący samochodem marki Hyundai nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Audi, w wyniku czego doszło do kolizji pojazdów. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem.

Miechów. Kierujący samochodem marki Renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na stojący pojazd marki VW. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem

Miechów. Kierujący samochodem marki Citroen nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na tył pojazdu marki Mercedes, który w wyniku uderzenia przemieścił się i najechał na tył pojazdu poprzedzającego go marki Opel. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem

Antolka. Zatrzymano kierującego samochodem marki Ford  za przekroczenie prędkości o   51 km w terenie zabudowanym. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

09.11

Miechów. Kierujący samochodem marki Renault nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Mazda. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem

Strzeżów II. Kierujący samochodem marki Opel nie zachował bezpiecznej odległości  miedzy pojazdami, w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki VW. Kierujący trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

10.11

Miechów. Kierującą samochodem marki VW nie zachowała ostrożnością i na skrzyżowaniu wymusiła pierwszeństwo przejazdu doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Audi. Kierujący trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Antolka. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 64 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mkk