Pierwsze Urodziny Stowarzyszenia Rozwijamy Pasje

0
488

Stowarzyszenie powstało w 2018 roku z inicjatywy rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Jaksicach. Celem Stowarzyszenia „Rozwijamy pasje” jest działalność na rzecz polepszenia warunków edukacyjnych i sportowych, propagowanie aktywnych form spędzania czasu, integracji społecznej, rozwijanie świadomości oraz poszukiwanie pasji życiowych dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Spotkania organizowane przez stowarzyszenie są bezpłatne i mogą w nich brać udział wszyscy.

W pierwszym roku istnienia organizacji, zrealizowano wiele projektów między innymi: Rodzinny Marszobieg, który odbył się dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Dzień Sportu w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, Cykl warsztatów pt. „Zajęcia z pasją” na których zaproszeni goście, przedstawiali swoje zainteresowania i pasje, m.in. youtuber, kierowca rajdowy, przyrodnik, i wiele innych ciekawych osób.
Udział w kampaniach społecznych: „Czujka na straży bezpieczeństwa”,”Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”, „Dzień bezpiecznego internetu”, Udział w treningu Blind football, nauka gry w boccia, Imprezy integracyjne takie jak: Andrzejki, Zabawa karnawałowa oraz „Ostatki”, Warsztaty świąteczne: Bożonarodzeniowe oraz Wielkanocne,
Rodzinny piknik na zakończenie wakacji oraz wiele innych ciekawych i pełnych pasji zajęć.

Stowarzyszeniu „Rozwijamy Pasje” realizowało również dwa projekty, na które pozyskało zewnętrzne środki:”Z aparatem podbijamy Małopolskę” – współfinansowany przez FIO Małopolska Lokalnie – Północ, dzięki któremu udało się pozyskać środki na rozwój organizacji – zakup aparatu fotograficznego oraz „Zorganizowanie czasu wolnego dla dzieci z terenów wiejskich” współfinansowany ze Śródków Gminy i Miasta w Miechowie, dzięki któremu 25 dzieci z gminy Miechów w czasie wakacji brały udział w zajęciach stacjonarnych, a także wyjściach i wycieczkach.

29 października Stowarzyszenie „Rozwijamy Pasje” świętowało swoje pierwsze urodziny. Wśród przybyłych gości byli członkowie stowarzyszenia, rodzice oraz dzieci, które uczestniczą w zajęciach organizowanych przez stowarzyszenie a także Pan Dariusz Marczewski, Burmistrz Gminy i Miasta w Miechowie. Po uroczystym odśpiewaniu ‚STO LAT” wszyscy usiedli przy stole by skosztować toru przygotowanego Panią Beatę Moniowską oraz by wspólnie porozmawiać i powspominać pierwszy rok istnienia stowarzyszenia. Gwoździem programu urodzinowego była prezentacja zdjęć dotycząca podsumowania całorocznej działalności a także wspólne planowanie kolejnych wydarzeń. Nie zabrakło również gier i zabaw związanych ze stowarzyszeniem. Na koniec uroczystości, wszyscy zaproszeni gości stanęli przed obiektywem aparatu do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Barbara Seweryn-Skucha