Lekcja  bezpieczeństwa z tatą policjantem

0
579

15 października 2019 r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Antolce wraz ze swoją wychowawczynią Małgorzatą Kusarek gościli na  zajęciach policjanta, absolwenta naszej szkoły, a prywatnie tatę drugoklasistki Małgosi oraz szóstoklasisty Bartka, pana Michała Białka, pracującego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Była to kolejna wizyta pana Michała na zajęciach z uczniami, bo zajęć o bezpieczeństwie nigdy dość.

W niezwykle ciekawy sposób opowiedział on dzieciom o swojej pracy, a przy okazji przypomniał im podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu, na jezdni, podczas zabaw. Uczniowie uwrażliwieni zostali także na zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami obcymi nie tylko w realnym świecie, ale także w sieci. Tradycyjnie zwrócono im również uwagę na konieczność noszenia odblasków.

W nagrodę za aktywny udział w lekcji drugoklasiści otrzymali upominki: naklejki, kolorowanki, słodycze.

Dziękujemy panu Michałowi za upominki oraz za przeprowadzenie niezwykle ciekawej lekcji o bezpieczeństwie, bo któż, jak nie tata – policjant wie na ten temat najwięcej? Teoria jest ważna, ale najlepiej zapamiętuje się i emocjonalnie przeżywa bezpośrednie spotkanie z ekspertem i jego opowieści oparte o praktykę życiową i zawodową. Bo – jako się rzekło – komu uwierzyć, jeśli nie tacie koleżanki z klasy?

(SP Antolka)