List do premiera z nowej placówki pocztowej na miechowskim dworcu PKP

0
621

Pierwszą przesyłką wysłaną z otwartej w czwartek 3 października 2019 r. placówki pocztowej zlokalizowanej w budynku Dworca PKP była widokówka z Miechowa. Jej nadawcą był minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, a adresatem – premier Mateusz Morawiecki.

Uroczystego otwarcia, prócz wspomnianego ministra w towarzystwie członków Zarządu Poczty Polskiej z wiceprezesem Zarządu Andrzejem Bodzionym, dokonali samorządowcy powiatu miechowskiego – starosta Jacek Kobyłka, przewodniczący rady Krzysztof Świerczek, burmistrz Dariusz Marczewski oraz Jerzy Filus, prezes PS Społem.

Jak wspominali pocztowcy, uruchomienie nowej placówki na miechowskim dworcu kolejowym to spełnienie oczekiwań lokalnej społeczności w zakresie poprawy dostępności do usług pocztowych, bowiem dotychczas w stolicy powiatu funkcjonował jeden urząd pocztowy w centrum miasta. Nowy punkt nie tylko odciąży funkcjonujący Urząd w centrum miasta. Jego atutem jest lokalizacja. Przez dworzec codziennie przewijają się setki ludzi, o czym świadczyć może choćby liczba pojazdów parkująca przed budynkiem. Przy okazji dojazdu do pracy, do szkół, oni również będą mogli nadać list, paczkę, zapłacić rachunek, wysłać przekaz, przelew i wiele innych.

– Niezmiernie się cieszę, iż na dworzec w Miechowie wraca życie i to w pełnym wymiarze – podkreślał minister Adamczyk. Stwierdził, iż można się tu poczuć niemal jak w domu – jest czysto, ciepło, stosunkowo przytulnie. Odtąd nie tylko można skorzystać z funkcjonującego sklepu miechowskiej Powszechnej Spółdzielni „Społem”, ale też z oferty Poczty Polskiej z całym wachlarzem oferowanych przez nią produktów i usług.

– Otwierając placówki pocztowe w miastach i na terenach wiejskich, chcemy świadczyć naszym klientom wszystkie usługi, niezależnie od tego gdzie mieszkają – mówił Andrzej Bodziony, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej. Informował, iż ponad 5300 placówek pocztowych zlokalizowanych jest w miejscowościach poniżej 50 tys. mieszkańców.

Starosta Jacek Kobyłka dołączył do podziękowań i gratulacji z racji uruchomienia nowej placówki pocztowej, która wraz z sąsiednim sklepem „Społem” służą mieszkańcom powiatu miechowskiego. Do tych słów dołączył przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek – jeden z użytkowników dworca codziennie przemierzających jego korytarz i schody. Dziękował ministrowi za to, iż dworzec przybiera takie oblicze, do jakiego niegdyś został powołany. Przewodniczący przypomniał, że burmistrz Miechowa swymi działaniami przyczynia się do polepszenia dostępności połączeń kolejowych poprzez budowę nowych parkingów przy dworcu a w niedalekiej przyszłości uruchomienie dwóch autobusów miejskich. Przy tej okazji minister Adamczyk osobiście zapoznał się z postępami prac przy budowie dworcowego parkingu.

Symbolicznym akcentem otwierającym nową placówkę pocztową, oprócz przecięcia wstęgi, było wysłanie przez ministra Andrzeja Adamczyka widokówki do premiera Mateusza Morawieckiego z pozdrowieniami z Miechowa.

Warto podkreślić, iż agentem prowadzącym placówkę Poczty Polskiej na dworcu PKP w Miechowie jest „Społem” Powszechna Spółdzielnia w Miechowie.

(ck)