Bezpieczeństwo- najważniejsze! Odblaski mogą uratować życie!

0
599

19 września 2019 r. w Szkole Podstawowej w Antolce odbyło się zebranie z rodzicami, podczas którego szóstoklasistki: Magdalena Skrzyniarz i Wiktoria Miszczyk oraz uczennica klasy VII Agata Hencel przypomniały wszystkim zebranym o obowiązku noszenia odblasków,  nie tylko przez dzieci i młodzież, ale także przez dorosłych. Jest to niezwykle istotne, szczególnie w zbliżającym się okresie jesienno- zimowym, kiedy wcześnie robi się ciemno. Odblaski mogą uratować życie!

W zebraniu uczestniczyła także starszy sierżant Lidia Kyzioł z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Policjantka wygłosiła prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze. Problematyka ta jest bardzo istotna i nigdy jej dość, ponieważ placówka w Antolce ma bezpośrednie położenie przy bardzo ruchliwej drodze krajowej E7.

Na zakończenie poruszony został również problem bezpieczeństwa w sieci oraz nadzoru rodziców, którzy powinni zapewnić dzieciom bezpieczne korzystanie z sieci internetowej, ponieważ zagrożenia dotykają coraz młodsze roczniki.

To kolejne świadectwo tego, że dla dyrekcji i nauczycieli SP w Antolce priorytetową sprawą było, jest i zawsze będzie zapewnienie bezpieczeństwa swoim uczniom.