Golec uOrkiestra górą w Charsznicy!

0
3248
Golec uOrkiestra na XXV Charsznickich Dniach Kapusty 2019

Relację z Dni Kapusty 2019 zaczniemy nietypowo, bo od końca, od koncertu wieńczącego jubileuszowe XXV Święto w Kapuścianej Stolicy Polski. Chodzi oczywiście o koncert zespołu, który, co może trudno sobie uzmysłowić, od ponad 20 lat cieszy swoją muzyką kolejne pokolenia rodaków, w kraju i za granicą. W niedzielę 8 września 2019 r. w Charsznicy wystąpiła „Golec uOrkiestra”. I to jak…!!!

Na Dniach Kapusty grywało wiele zespołów, których przeboje zna wielu. Ale chyba żaden, choć to być może subiektywne zdanie, nie zgromadził takich tłumów na stadionie Spartaka. I każdy, który przybył tego dnia na koncert „Golców”, nie miał powodów do jakichkolwiek narzekań. Artyści muzycy, prezenterzy, mieszanki „wybuchowej” wielu stylów muzycznych (o czym świadczyły żywiołowe reakcje publiki), pokazali, że ich nieustający sukces i bycie na absolutnym topie, nie są przypadkowe. To prawdziwi, rasowi, profesjonalni muzycy, wykonujący swój fach z pasją i oddaniem. W Charsznicy dali świadectwo tego, że przyjechali tam po to, by ludzi bawić i cieszyć swoją muzyką. Nie odgradzali się od publiczności, wręcz przeciwnie. Pozwolili, wręcz nakazali ochronie, by ich odbiorcy znaleźli się jak najbliżej sceny, z której zabrzmiały ich największe przeboje, od najnowszego „Górą Ty”m nagranego wspólnie z Gromeem i „Bedoesem”, po „Życie jest muzyką”, „Pieniądze to nie wszystko”, „Ściernisko”, czy też „Crazy is my life”.

Ponadczasowe hity „Golców” zagrane w Charsznicy, porwały tłumy. Kto nie był, niech żałuje. Koncert ten zapadnie w pamięci wielu, na długo. Oczywiście osobno napiszemy na łamach portalu relację z całej niedzielnej imprezy. Tymczasem zobaczcie na gorąco, jak Golec uOrkiestra” zaprezentowali się na jubileuszowych XXV Dniach Kapusty Charsznica 2019. 

Krzysztof Capiga