Wysadzony bankomat w Kozłowie, zatrzymane prawa jazdy, kolizje… Sierpniowa kronika policyjna

0
1936

Sierpień obfitował w wiele zdarzeń i wykroczeń drogowych w powiecie miechowskim. Było również jedno groźne przestępstwo, nienotowane dotychczas na Miechowszczyźnie. Zuchwali sprawcy wysadzili w powietrze bankomat w centrum Kozłowa. A oto skrót sierpniowych wydarzeń:

5 sierpnia

Książ Wielki DK7
Kolizja trzech samochód osobowych marki Kia Ceed, Ford fiesta oraz Renault Laguna poprzez najechanie na tył poprzedzającego pojazdu. Uczestnicy trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Antolka DK 7
Kierujący samochodem marki VW podczas wykonywania manewru wyprzedzania uderzył w pojazd marki Luksus jadący w tym samym kierunku jazdy. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

6 sierpnia

Kropidło
Zatrzymano kierującego samochodem marki Land Rover  będącego w stanie nietrzeźwości 0,78 promila. Kierujący posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

Witowice W 783
Kierujący samochodem marki Seat nie zachował właściwej ostrożności na drodze zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący znajdował się  w stanie nietrzeźwości 2,98 promila.

7 sierpnia

Miechów ul. Rynek
Kierujący samochodem marki Opel nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania  uderzył w prawidłowo jadący samochód marki KIA. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Kamieńczyce
Kierująca samochodem marki Ford wbrew zakazowi wjechała na przejazd kolejowy w podczas opuszczania półzapór w wyniku, czego został uszkodzony drąg rogatkowy. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mkk.

8 sierpnia

Miechów ul. Partyzantów
Kierujący samochodem marki Fiat nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Skoda . Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Miechów ul. Racławicka
Kierujący pojazdem marki Renault podczas manewru włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocyklowi marki Yamacha. Kierujący nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Cisia Wola DK 7
Kierujący pojazdem marki Renault  nie dostosował prędkości do warunków jazdy w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidło jadący pojazd marki Toyota.  . Kierujący nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mkk.

Jaksice
Zatrzymano kierującego samochodem marki Seicento, który kierował po drodze publicznej pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

9 sierpnia

Książ Wielki ul. W. Witosa 
Kierujący samochodem marki Mercedes podczas manewru cofania nie zachował należytej ostrożności i najechał na zaparkowany pojazd maki Skoda.  Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

11 sierpnia

Marcinowice
Zatrzymano do kontroli drogowej  kierujące rowerem w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem 0,34 promila. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Bryzdzyń
Zatrzymano do kontroli drogowej kierujące rowerem w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem 3,44 promila. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Strzeżów II DK 7 K
Kierujący samochodem marki Skoda nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył samochodu marki KIA . Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Strzeżów II DK 7
Kierujący samochodem marki Hyundai  nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył samochodu marki Opel . Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Szczepanowice
Kierująca samochodem marki VW wbrew zakazowi wjechała na przejazd kolejowy podczas opuszczania półzapór w wyniku, czego został uszkodzony drąg rogatkowy. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Miechów DK 7
Kierujący samochodem marki Opel nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył samochodu marki Renault . Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

12 sierpnia

Kozłów
Nieznani sprawcy dokonali kradzieży z bankomatu kasety z pieniędzmi poprzez detonację bankomatu znajdującego się na ścianie budynku banku.

Antolka
zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o  62 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Antolka
Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o  64 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Antolka
Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o  51 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mandatem karnym.

13 sierpnia

Miechów Rynek
Kierujący samochodem marki Chrysler podczas zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym prawym pasem ruchu pojazdem marki Audi. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

14 sierpnia

Falniów W783
Kierujący samochodem marki VW nie zachował właściwej ostrożności, stracił panowanie na pojazdem i uderzył w przydrożny rów. W wyniku zdarzenia doznał połamania żeber.

Miechów ul. M. Konopnickiej
Kierujący samochodem marki Daewoo nie udzielił pierwszeństwa przejazdowi marki marki Fiat doprowadzając do kolizji., . Kierujący trzeźwi. Sprawca mandatem karnym.

15 sierpnia

Miechów ul. Powstańców
Kierujący pojazdem marki Audi podczas manewru włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Audi. Kierujący nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Ulina Mała
Spaleniu uległo ok 2 h ścierniska

16 sierpnia

Antolka K7
Zatrzymano kierującego samochodem marki Opel będącego w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem 0. 46 promila który jechał  przekraczając prędkość w obszarze zabudowanym o 71 km

Antolka K7
Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o  52 km w obszarze zabudowanym. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Miechów  ul. M. Konopnickiej
Zatrzymano kierującego samochodem marki Opel, który znajdował się po spożyciu alkoholu z wynikiem 0,20 promila. Ponadto nie zastosował się do sygnały osoby uprawnionej do zatrzymania  kontynuując jazdę dalej oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Antolka K7
Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o  58 km w terenie zabudowanym Sprawca ukarany mandatem karnym.

17 sierpnia

Miechów K7
Kierujący samochodem marki Opel nie zachował należytej ostrożności i podczas wjazdu na skrzyżowanie z ruchem okrężnym stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi uderzając w słup energetyczny, uczestnicy nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Antolka K7
Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o  52 km w terenie zabudowanym Sprawca ukarany mandatem karnym.

Antolka K7
Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o  110 km w terenie zabudowanym Sprawca ukarany mandatem karnym.

18 sierpnia

Antolka K7
Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o  52 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Antolka K7
Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o  54 km w terenie zabudowanym. Sprawca ukarany mandatem karnym.

st. sierż. Lidia Kyzioł