V Gołeckie Żniwogranie 2019

0
587

W niedzielę 18 sierpnia 2019 r. w Przybysławicach odbyło się V Gołeckie Żniwogranie. Uroczystość rozpoczął korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą Czapelanka. Następnie proboszcz parafii Szreniawa ksiądz Józef Baran odprawił Mszę świętą, podczas której poświęcone zostały chleb i wieńce.

Wszystkich zgromadzonych gości i mieszkańców powitał wójt Gminy Gołcza Lesław Blacha. Następnie głos zabrał Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik oraz wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Starostowie dożynek Danuta Kuc z Wielkanocy i Mirosław Wójcikowski z Przybysławic przekazali poświęcony bochen chleba na ręce gospodarzy święta, aby częstowali zgromadzonych gości i mieszkańców.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Jako pierwsze zaprezentowały się koła gospodyń wiejskich z Uliny Wielkiej, Makowa, Kamienicy oraz przedstawiciele Klubu Senior+ w Mostku. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Gołcza zagrała na kilku nowych instrumentach zakupionych w ramach zadania: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Gołcza – tradycja i rozwój, Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, a umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi pochwaliły się dzieci i młodzież z naszej gminy. Folk Kapela „Góralska Hora” grała, śpiewała i bawiła. Następnie przyszedł czas na Disco Polo Show i widowisko tańca z ogniem. V Gołeckie Żniwogranie zakończył pokaz laserowy.