Wicemarszałek Tomasz Urynowicz z wizytą w Miechowie

0
821

12 sierpnia br., na zaproszenie burmistrza Gminy i Miasta Miechów – Dariusza Marczewskiego gościł w Miechowie Tomasz Urynowicz – wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Marszałek spotkał się z przedstawicielami Rady Miejskiej, kierownikami jednostek organizacyjnych gminy Miechów, pracownikami Urzędu, przedstawicielami miechowskich grup seniorów i lokalnej prasy.

W obecności marszałka i zaproszonych gości, gospodarz spotkania – burmistrz  Dariusz Marczewski podsumował inwestycje ekologiczne zrealizowane przez miechowski samorząd w ramach programu ograniczania niskiej emisji, w tym modernizacje miejskich kotłowni.

Następnie, Marszałek Urynowicz przedstawił działania Województwa Małopolskiego w walce o czyste powietrze. W swoim wystąpieniu zaznaczył również, że gmina Miechów należy w województwie małopolskim do gmin wiodących pod względem inwestycji i inicjatyw proekologicznych.

Poza wizytą w Urzędzie, rozmową z burmistrzem i zaproszonymi gośćmi, przedstawiciel Zarządu Województwa odwiedził miejsca inwestycji gminnych dofinansowanych z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020. Zapoznał się także z postępem prac przy rozbudowie szkoły podstawowej w Pojałowicach, dalszym etapem robót dotyczącym budowy parkingu Park & Ride przy dworcu PKP w Miechowie i pracami rewitalizacyjnymi w Parku Miejskim.