Półkolonia z Książa Małego w Racławicach i na basenie w Olkuszu

0
639

Półkolonia z Książa Małego uczestniczyła w wycieczce do Racławic. Tam pod pomnikiem Wojciecha Bartosa Głowackiego – słynnej postaci chłopa, który odznaczył się wielkim męstwem- podczas insurekcji kościuszkowskiej w 1794 r. – odbyła się krótka pogadanka na temat bitwy pod Racławicami.

Okazało się, iż starsza część grupy, posiada duży zasób wiedzy na ten temat oraz oglądała we Wrocławiu tak zwaną Panoramę Racławicką, obraz bitwy pod Racławicami, który został namalowany przez Jana Stykę, Wojciecha Kossaka i wielu innych malarzy.

Po prelekcji na łonie natury dzieci świetnie spędziły czas uczestnicząc w konkurencjach i zabawach sportowych, oraz śpiewając zapomniane już piosenki harcerskie tj. „Stokrotka” i „Czerwona róża”.

Dużą atrakcją dla dzieci był punkt widokowy w Dosłońcu, z tarasu na wysokości 15 metrów mogły zachwycać się piękną, rozpościerającą się panoramą na okolicę.

Kolejna wycieczka odbyła się do Olkusza, jej celem była promocja aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka pływania i wspólne zabawy w basenach wodnych.
Tam dzieci czuły się dosłownie jak „ ryby w wodzie”.