Jak mija czas uczestnikom półkolonii w Książu Małym?

0
732

Podczas kolejnych dni półkolonii  w szkole w Książu Małym, dzieci aktywnie uczestniczą w zaplanowanych przez opiekunów zajęciach, zwiedzają bliższe i dalsze okolice, poprzez zabawę poznają otaczający ich świat.

Odwiedzili Centrum Naukowo- Technologiczne  „Leonardo da Vinci”  w Chęcinach.

Obejrzeli  i doświadczyli wszelkiej  techniki pokazanej w prosty sposób „jak to działa”, oraz wystawę „ człowiek” badając np.  wydolność swoich płuc,  ważąc  swoje ciało pod kątem zawartości wody w organizmie.

Uczestniczyli w warsztatach pt. „ Kolorowo  to nie zawsze znaczy zdrowo”. Mieli okazję badać  odczyny  powszechnie spożywanych  produktów spożywczych tj. mleko, coca- cola, woda, poznali barwniki naturalne i sztuczne, oraz wykonywali wiele ciekawych doświadczeń.

Kolejnego dnia obejrzeli w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie  film pt. „Król Lew”, a następnie  zwiedzili Dworek Zacisze w Miechowie.

W dworku  pod kierunkiem Pawła Olchawy malowały akwarelami  na sztalugach w plenerze, poznały nowe zabawy, którymi bawiono się dawniej,  min:  wyścigi z warzechą, przeciąganie liny, bieg w workach,  bieg z zawiązanymi nogami i wiele innych ciekawych zabaw.

Półkoloniści nie tylko rozwijają swoje pasje, ale również świetnie się bawią na powietrzu.

Na koniec aktywnego dnia  całą  grupą wybierają się na  lody.