Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & Spa**** mieści się pośród malowniczej, pełnej zieleni Wyżyny Miechowskiej, z dala od zgiełku miasta, zapewniając ciszę i spokój przebywającym tam gościom. W bliskim sąsiedztwie znajdują się znane chyba każdemu z historii – Racławice, gdzie miała miejsce jedna z najbardziej chwalebnych bitew, w której wsławił się nie kto inny jak sam Tadeusz Kościuszko oraz Wojciech Bartos Głowacki, którego pomnik przypomina o tym historycznym wydarzeniu. Dodatkowym atutem Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference&Spa jest jego bliskie położenie od Krakowa (zaledwie 40 km oraz Miechowa – 15 km).

Tereny wokół hotelu są w dużej mierze objęte programem Natura 2000, którego głównym celem jest zachowanie określonych typów siedlisk przyrodniczych i zagrożonych wyginięciem gatunków roślin oraz zwierząt. Zaledwie 50 m na północ od obiektu, u podnóża widocznego z hotelu lasu, rozciągają się te tereny. Ze względu na występowanie dużej ilości rzadkich roślin chronionych m.in. dziewięćsił popłocholistny, miłek wiosenny, czy zawilec wielokwiatowy oraz z uwagi na wyjątkowe ogólne walory przyrodnicze, w obrębie gminy wyznaczony został obszar krajobrazu chronionego pod nazwą „Zespół Krajobrazowy Racławice”.

Hotel Mercure w Dosłońcu w połączeniu z pięknym otoczeniem, realizuje filozofię Wellness – życie w harmonii z zachowaniem równowagi pomiędzy duchem, umysłem i ciałem. Utrzymanie odpowiedniego balansu sprawia, że w tym miejscu odzyskujemy radość życia, dobre samoczucie i naładowujemy przysłowiowe akumulatory. To wszystko zawdzięczamy nie tylko przyjaznemu otoczeniu. W Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference&Spa zadbasz o swojego ducha, umysł i przede wszystkim o ciało korzystając z zabiegów w strefie Spa&Wellness.

BALIJSKIE SPA – jedyne takie w tej części Małopolski!

Jako jedyni w okolicy i drudzy w Małopolsce, Hotel Mercure Racławice Dosłońce & Spa oferuje unikatową formę masaży i zabiegów na ciało wykonywane przez wykwalifikowane balijskie masażystki. Indonezyjskie terapeutki wykonują szereg wyjątkowych zabiegów – m.in. Rytuał Balijski. Rozpoczyna się on tradycyjnym powitaniem, czyli kąpielą stóp. Następnie wykonywany jest odprężającym tradycyjny peeling całego ciała. Końcowym etapem, ale też kulminacją odprężenia jest masaż balijski. Jest to unikatowa forma masażu relaksacyjnego, zupełnie nietypowa ze względu na wykonywane ruchy podczas masażu. Subtelne, ale pewne ruchy przynoszą maksymalny relaks, znakomicie poprawiają samopoczucie.

Terapeutki pracujące w Dosłońcu – Vera i Siska są rodowitymi balijkami i niesamowitymi, wykwalifikowanymi terapeutkami. Tradycyjne jak i egzotyczne techniki masażu są im doskonale znane. Masaż jest dla nich nie tylko pracą, ale także pasją. Ich ręce potrafią zdziałać cuda. Kto już zasmakuje balijskiego masażu w hotelu na ziemi racławickiej, zawsze wraca po więcej.

Hotel Mercure Racławice Dosłońce & Spa oferuje swym gościom urozmaicone pakiety, nie tylko masaże balijskie, ale również – tajskie, hawajskie, hinduskie, masaże bambusami, stemplami ziołowymi, tradycyjne egzotyczne masaże głowy, twarzy oraz autorskie rytuały m.in.: balijski, marokański, śródziemnomorski. W hotelu dostępne są także zabiegi rehabilitacyjne dopasowane do potrzeb przez fizjoterapeutę.

Natura, strefa Wellness&Spa to tylko część bogatej oferty. Restauracja Planeta Smaków słynie z autorskich potraw Szefa Kuchni, które komponowane są na bazie sprawdzonych i zdrowych lokalnych produktów. Goście uwielbiają choćby policzki wołowe w czerwonym winie z ziemniakami puree, z zielonym groszkiem oraz piklowanymi buraczkami, jak również zupę tajską z krewetkami, mleczkiem kokosowym i kurczakiem oraz udko z kaczki confit w owocach leśnych z kaszotto na buraku czerwonym. Restauracja serwuje znakomite desery. Któż nie zasmakowałby smażonych lodów z ciepłym sosem malinowym. Dla weganów i wegetarianów w menu znajduje się specjalna potrawa, która zachwyca również mięsożerców – kotlety wegetariańskie z charsznickiej kapusty, podawane z kaszą jęczmienną i warzywami.

Czterogwiazdkowy Hotel Mercure Racławice Dosłońce & Spa ma do dyspozycji 67 klimatyzowanych (z dostępem do internetu, telewizji, telefonu) komfortowych i funkcjonalnie wyposażonych pokoi w tym: 48 pokoi Standard, 15 Superior, 2 apartamenty Junior i 2 apartamenty Deluxe. W Dosłońcu nie można się nudzić. W hotelu znajduje się basen, 3 sauny oraz jacuzzi. Na zewnątrz są stanowiska do treningów golfa, oświetlony kort tenisowy, boisko do siatkówki plażowej, miejsce do gry w koszykówkę oraz hokeja na trawie, plac zabaw dla dzieci, ścieżki spacerowe. Miłośnicy biesiady mogą znakomicie spędzić czas w chacie grillowej. Cyklicznie wieczorami gości mogą posłuchać muzyki na żywo.

Dzieci również nie będą się nudzić za sprawą animacji z profesjonalnymi animatorkami, zajęciami na basenie, karate, warsztaty pieczenia pizzy i ciasteczek. Codziennie organizowane jest Kino Malucha, a w weekendy – Mini Disco.

Te wszystkie wymienione atrakcje są dostępne nie tylko dla gości hotelowych, ale też dla wszystkich, również mieszkańców ziemi miechowskiej i okolic, którzy choć przez parę godzin chcą zasmakować relaksu z pomocą masaży, zabiegów upiększających, basenów, grilla i skosztować znakomitych potraw z Restauracji „Planeta Smaków”. Day Spa to forma pakietu z zabiegami, ale bez noclegu, z którego może skorzystać każdy. Pakiet Day Spa, czy inny zabieg, to także doskonały prezent dla bliskiej osoby. Wystarczy wykupić voucher.

Szczegółowe informacji można uzyskać na stronie internetowej Hotelu:
https://dosloncespa.pl/