Moc atrakcji w końcówce roku przedszkolnego „Wesołych Maluchów”

0
335

Wesołe Maluchy u strażaków

Niezapomnianym wydarzeniem, w życiu przedszkolnym Wesołych Maluchów, była wycieczka do Powiatowej Straży Pożarnej w Miechowie, która odbyła się 30 maja 2019 r. Ileż atrakcji czekało na przedszkolaków. Oprócz pokazu największego wozu strażackiego, przejażdżki quadem czy demonstracji różnych strojów strażackich dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda przygotowanie do akcji ratunkowej – okazało się, że najciekawszy był zjazd strażaków na rurze. Bardzo dziękujemy Panom Strażakom za wspaniale spędzony czas. 

 Na sali zabaw „RIO

 „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J.Korczak

4 czerwca 2019 r. na dzieci z „Wesołego Malucha” czekała długo wyczekiwana rozrywka, a mianowicie wyjście do sali zabaw „RIO”. Ileż uśmiechów można było zobaczyć w jednym miejscu. Zmęczone, ale przepełnione radością przedszkolaki wróciły do przedszkola. 

Rodzice dzieciom…

13 czerwca Rodzice Wesołych Maluchów odegrali przed swoimi pociechami przedstawienie pt. „Na straganie”. Wszyscy byli doskonale przygotowani i przebrani. Nie lada wyzwaniem dla dzieci, było odnalezienie swojego rodzica wśród tłumu „warzyw”. Przedszkolaki świetnie odnalazły się w roli widza, a po uśmiechniętych buźkach można było stwierdzić, że przedstawienie się spodobało. Bardzo dziękujemy Rodzicom i czekamy na kolejną inscenizację. 

Zakończenie roku przedszkolnego

 „Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie” – P. Coelho

19 czerwca 2019 r. dzieci z „Wesołego Malucha” zakończyły rok przedszkolny 2018/2019. Dla części było to również zakończenie całego pobytu w przedszkolu. Jakże smutno, że ten czas tak szybko minął. 

Pierwsza część uroczystości była pełna skupienia – dzieci zaprezentowały piosenki, wierszyki, a nawet zatańczyły. Następnie odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów wszystkim przedszkolakom. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń, podziękowań i kwiatów. Po części artystycznej odbył się grill, a kiedy już wszyscy zebrali siły rozpoczęła się wspólna zabawa oraz konkursy. 

 Karolina Grzesiak