Zatrzymane prawa jazdy, kolizje, kradzieże… Czerwcowe statystyki miechowskiej Komendy Policji

0
571

01.06

Miechów, kierujący Volkswagenem wycofując z parkingu w Rynku nie zachował należytej ostrożności i najechał na prawidłowo jadący pojazd marki Toyota. Kierujący trzeźwi, bez obrażeń, sprawca ukarany mandatem karnym.

Książ Wielki, włamanie do domu letniskowego. Sprawcy po uprzednim podważeniu okna weszli do wnętrza domu, z którego dokonali kradzieży pralki, lodówki oraz naczyń. Prowadzone jest postępowanie.

Janowiczki, dwóch mężczyzn jadących samochodem marki Fiat na łuku drogi wjechało do rowu. Kierujący i pasażer w stanie nietrzeźwości. Pasażer przewieziony do szpitala, doznał powierzchownych obrażeń ciała w postaci potłuczeń. Zatrzymano prawo jazdy.

02.06

Antolka, kierujący Oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h, zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Miechów, włamanie do domu w czasie kilkudniowej nieobecności właściciela. Sprawcy dostali się po wcześniejszym wybiciu szyby w drzwiach balkonowych, splądrowali wnętrze, ukradli biżuterię.

Miechów, zatrzymany 30-letni mężczyzna, który w szafie krzak konopi indyjskiej, innej niż włókniste. Mężczyzna tego samego dnia, będąc pod wpływem alkoholu dokonał uszkodzenia mienia. Usłyszał zarzuty.

03.06

Antolka, kierujący Volkswagenem przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, zastosowano postępowanie mandatowe.

Antolka, kierujący Volkswagenem przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym

Antolka, kierująca Hyundaiem przekroczyła dozwoloną prędkość o 56 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, przyjęła mandat karny

Antolka, kierujący BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 71 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym

04.06

Przysieka, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości.

05.06

Policjanci Zespołu Operacyjno Rozpoznawczego zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców gminy Książ Wielki, którzy cztery dni wcześniej dokonali kradzieży z włamaniem do domu letniskowego. Skradzione wówczas mienie zostało odzyskane. Postawiono zarzuty.

Jaksice, 23 letni kierujący motocyklem marki Honda zderzył się z ciągnikiem marki John Deere, którym kierował 20 letni mieszkaniec z powiatu krakowskiego. Według ustaleń kierujący jednośladem chwilę przed zdarzeniem miał wyjechać z terenu pobliskiej stacji paliw, natomiast traktorzysta wykonywał manewr skrętu w lewo. Motocyklista z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Obaj kierujący byli trzeźwi. Poszkodowany nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.

06.06

Miechów, zatrzymany 41 letniego, nietrzeźwego mężczyznę, który kierował pojazdem marki Fiat. Stężenie alkoholu jakie miał w wydychanym powietrzu wykazał 1,79 mg/dm3. Ponadto jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami kat. B.

Racławice, zatrzymany do kontroli kierujący audi w stanie po użyciu alkoholu. Zatrzymano prawo jazdy.

Chodów, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący Fiatem, będący w stanie nietrzeźwości. Zatrzymano prawo jazdy.

Książ Mały jadący rowerem 68-letni mężczyzna, wykonał manewr skrętu w lewo w momencie wyprzedzania go przez kierującego pojazdem m-ki Volkswagen Transporter, w wyniku czego doszło do jego potrącenia. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo.

Kalina Mała, 13-letni chłopiec, nie posiadający uprawnień do kierowania prowadził na drodze publicznej motocykl, na łuku drogi wpadł do rowu. Poza potłuczeniami nie doznał obrażeń ciała. Motocykl nie posiadał ważnych badań technicznych.

Łazy, kłusownik zabił dzika, prowadzone jest postępowanie.

07.06

Antolka, kierujący jaguarem przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, nałożono mandat karny.

Antolka, kierujący seatem przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, nałożono mandat karny.

08.06

Szreniawa, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości.

Miechów, kolizja Suzuki z Citroenem. Kierująca suzuki włączając się do ruchu nie zachowała należytej ostrożności i wjechała pod jadący prawidłowo citroen. Mężczyzna kierujący citroenem, z uwagi na odłamki szyby w oku został przewieziony do szpitala. Kierujący trzeźwi. Kobieta ukarana mandatem karnym.

09.06

Kępie, zatrzymany do kontroli kierujący po drodze publicznej motorowerem, wstanie po użyciu alkoholu.

10.06

Na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Antolka, kierujący samochodem m-ki Daewoo Lanos zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z samochodem marki Daf wraz z naczepą. Bez obrażeń,, kierujący byli trzeźwi a sprawca ukarany mandatem karny.

Antolka, kierujący Skodą przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h, zatrzymano prawo jazdy, ukarany mandatem karnym.

Antolka, kierujący Peugeotem przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h, zatrzymano prawo jazdy, ukarany mandatem karnym.

Antolka, kierujący Oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h, zatrzymano prawo jazdy, ukarany mandatem karnym.

Antolka, kierujący Skodą przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h, zatrzymano prawo jazdy, ukarany mandatem karnym.

11.06

Miechów, zatrzymany sprawca kradzieży roweru, obywatel Ukrainy, który prowadził skradzionym rowerem w stanie po użyciu alkoholu. Usłyszał zarzuty, sprawy trafią do sądu.

Miechów, potrącona na przejściu dla pieszych 41-letnia kobieta przez kierującą pojazdem Ford, 35-letnią mieszkankę woj. śląskiego. Kobieta miała lekkie obrażenia ciała, kierującą ukarana mandatem karnym.

Strzeżów I, DK7, kolizja czterech pojazdów, kierujący Volkswagenem najechał na tył citroena, który siłą uderzenia zderzył się z poprzedzającym go Peugeotem. Po tych zderzeniach nadjechała kierująca Seatem, która uderzyła w tył w/w Volkswagena. Kierujący Volkswagenem oraz Seatem ukarani mandatami karnymi, bez obrażeń, trzeźwi.

Jaksice, kierująca Volkswagenem Passat podczas wykonywania manewru wymijania nie zachowała należytej ostrożności i zderzyła się z ciągnikiem rolniczym m-ki Ursus. Kierujący trzeźwi, bez obrażeń. Kobieta ukarana mandatem karnym.

13.06

Kozłów, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości.

Miechów, kierującą Chevroletem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej BMW, doszło do zderzenie. Kierujące trzeźwe, sprawczyni ukarana mandatem karnym.

Racławice, odbyła się debata społeczna na temat „Utrzymywania zwierząt niezgodnie z przepisami prawa”. Udział wzięli przedstawiciele Policji, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Miechowie, przedstawiciele La Fauna Fundacji dla Zwierząt Inwestycje i Adopcje.