dyr. miechowskiego Oddziału - Stefan Biela, wita gości na spotkaniu biznesowym KBS w Książu Wielkim
dyr. miechowskiego Oddziału - Stefan Biela, wita gości na spotkaniu biznesowym KBS w Książu Wielkim

Zarząd Krakowskiego Banku Spółdzielczego w Krakowie w czwartek 13 czerwca 2019 zjechał do Książa Wielkiego, by wziąć udział w spotkaniu biznesowym, którego gospodarzem była miejscowa Filia KBS na czele z jej kierownik Moniką Koterwą oraz Oddziałem w Miechowie – dyr. Stefanem Bielą i jego zastępcą Rafałem Szafirskim. Na wypełnionej sali zasiedli m.in.: starosta Jacek Kobyłka, wójt Marek Szopa, dyr. ARiMR w Miechowie – Jan Biesaga, radni gminy z przewodniczącym Henrykiem Humą, sołtysi, klienci i sympatycy banku. Władze główne banku reprezentowali: prezes Zarządu Zbigniew Bodzioch, wiceprezesi – Andrzej Grzybek, Tomasz Tuteja oraz członek Rady Nadzorczej – Andrzej Kozioł.

O tym, że spotkanie biznesowe KBS odbyło się nieprzypadkowo w Książu Wielkim, mówił dyr. Stefan Biela. Przypomniał, iż od października ubiegłego roku funkcjonujący w tej miejscowości Oddział Banku stał się Filią, na czele której decyzją Zarządu stanęła Monika Koterwa. Filia w Książu Wielkim prowadzi 2800 rachunków depozytowych i 370 rachunków kredytowych, czyli razem 3170 rachunków.
– Ta liczba zobowiązuje, żeby niezwykle poważnie traktować tę filię i zgrupowanie klientów. Zobowiązuje również nas, aby działać tu z określoną strategią, a nie doraźnie – podkreślał dyr. miechowskiego Oddziału. Zaznaczył, że to spotkanie jest wstępem do kolejnych, które odbywać się będą cyklicznie. Jest to potrzebne po to, by zdiagnozować potrzeby klientów KBS i wychodzić im naprzeciw.

Dyrektor Biela przyznał, iż kiedy zobaczył jak pięknieje centrum Książa Wielkiego dzięki rewitalizacji z funduszy unijnych, zawnioskował do władz głównych o remont Filii. W ślad za tym nie tylko zewnętrzny wygląd, ale i wnętrze zostało kompleksowo odnowione, po to by bank był równorzędnym partnerem i klienci czuli się w nim  dobrze i wygodnie. Zwłaszcza teraz podczas panujących upałów klienci mogą nie tylko załatwić swoje bankowe sprawy, ale przy okazji odpocząć w klimatyzowanych pomieszczeniach Filii.

Krakowski Bank Spółdzielczy łączy ze sobą tradycje i nowoczesność. Udowodniła to kierownik Monika Koterwa przedstawiając bogatą ofertę Banku funkcjonującego od 1898 roku. Jest to bank polski, wyłącznie z polskim kapitałem, co jest jego głównym i niezwykłym atutem. Funkcjonuje według zasady – myśl globalnie, działaj lokalnie. Bank stale się rozwija. Jest liderem wśród banków spółdzielczych, czego dowodem są liczne nagrody, tytuły i laury otrzymywane przez kilkanaście ostatnich lat. Bank jest nie tylko prężnie działającą instytucją finansową, ale też mecenasem kultury i sztuki, za co m.in. został uhonorowany siedmiokrotnie przez prezydenta Krakowa. Od 25 lat funkcjonuje w nim Galeria Sztuki, której mentorem jest wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej – red. Jerzy Skrobot. KBS wspiera kulturę i sztukę nie tylko na poziomie wielkomiejskim, ale też lokalnym, z czego korzystają m.in. koła gospodyń, jednostki OSP, drużyny sportowe, stowarzyszenia i inne organizacje. Nie sposób wymienić wszystkich zasług, a zwłaszcza zaprezentować pełną ofertę KBS. Dlatego warto się z nią zapoznać bliżej w oddziale, filii lub na stronie internetowej www.kbsbank.pl.

Prezes Zarządu Zbigniew Bodzioch wspomniał, iż reorganizacja KBS w powiecie miechowskim, mimo obaw społecznych, przebiegła sprawnie i bez zakłóceń, za co dziękował dyrektorowi miechowskiego Oddziału – Stefanowi Bieli, który w tak krótkim czasie zrealizował tak wiele strategicznych celów. Dyrektor Biela z kolei dziękował Zarządowi KBS, za przyznanie środków na remont ksiąskiej Filii. Wspomniał również o zasługach kierownik Moniki Koterwy i jej załogi, którzy bez komplikacji i bezstresowo przeprowadzili klientów przez trudny czas remontu.

Starosta Jacek Kobyłka stwierdził, iż po spotkaniu biznesowym w Książu Wielkim zniknęły jego wcześniejsze obawy wynikające z przekształcenia miejscowej placówki KBS z oddziału w filię. Wspomniał, iż z usług KBS nieprzerwanie korzysta niemal od 40. lat.
– Zawsze spotykam tu miłą, rzeczową obsługę i przyjazną atmosferę – podkreślał starosta.

– Dawno na Miechowszczyźnie nie widziałem Zarządu KBS w takim składzie – zauważył wójt Marek Szopa. Zaznaczył, iż nie byłoby inwestycji w gminie, gdyby nie wsparcie Krakowskiego Banku Spółdzielczego. Dzisiejszy budżet ksiaskiegosamorządu to około 30 mln zł. Jak przypomniał wójt, gdy zaczynał pracę – było to 4 mln zł. W kontekście budowy trasy S-7 i związanego z tym zainteresowania firm inwestowaniem na terenie gminy, życzył sobie i mieszkańcom, by na koniec kadencji wspomniane 30 mln zł podwoić, a sam Książ Wielki żeby stał się miastem.

Spotkani biznesowe z KBS zakończył występ „Książowiaków”

Krzysztof Capiga