Cudownych rodziców mam… Dzień Matki i Ojca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim

0
573

22 maja 2019 roku zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim uroczystą akademię z okazji Dnia Matki i Ojca. Dyrektor Edyta Sychowska, witając przybyłych rodziców i nauczycieli, rozpoczęła oficjalną część uroczystości. Złożyła wszystkim Mamom i Tatom serdeczne życzenia z okazji ich świętą, życząc zdrowia, uśmiechu, radości i zadowolenia ze swoich pociech.

Z programem artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję wystąpili uczniowie klasy I będący pod opieką  Moniki Rosół i Moniki Łabęckiej, a przygotowywani wcześniej przez wychowawcę, Ewę Polanowską. Były wiersze, piosenki, krótkie scenki rodzajowe. Z głębi dziecięcych serc płynęły życzenia dla przybyłych matek i ojców, którzy z podziwem i ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy występujące na scenie.

Z krótkim programem artystycznym wystąpili również uczniowie klas starszych – przygotowani przez  Agnieszkę Plutę. Na koniec pięknie poloneza odtańczyła klasa II. Ich pokaz oraz stroje przygotowała Lidia Żurawska, wychowawca klasy. Wszyscy młodzi artyści  doskonale zaprezentowali swe talenty recytatorskie, wokalne oraz taneczne.

Po części artystycznej pani dyrektor przypomniała o procedurach bezpieczeństwa obowiązujących w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim oraz zapoznała zebranych ze sprawami bieżącymi. Następnie odbyły się zebrania klasowe wychowawców klas z rodzicami. Podczas zebrań klasowych wychowawcy omówili osiągnięcia uczniów oraz zapoznali rodziców z przewidywanymi ocenami z poszczególnych zajęć edukacyjnych
i zachowania w roku szkolnym 2018/2019.