Wspólne czytanie w bibliotecznej altanie w Gołczy

0
740

Gołczańska biblioteka włączyła się do IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Jej celem jest promocja czytania w prosty, radosny sposób. Dlatego wspólnie z klasą IIa ze Szkoły Podstawowej w Gołczy dołączyliśmy do próby pobicia rekordu, poprzez czytanie opowiadań z morałem. Uczniowie na spotkanie przynieśli ze sobą swoje ulubione książki o różnorodnej tematyce, które zostały przez nich w barwny i  ciekawy sposób omówione.

Dzięki pięknej pogodzie udało nam się przeprowadzić akcję w bibliotecznej altanie, gdzie pośród przyrody i świeżego powietrza uczniowie w luźniej atmosferze rozwiązywali quiz czytelniczy, który jak się okazało nie sprawił nikomu żadnej trudności. Wniosek nasuwa się jeden, czytanie sprawia przyjemność i pogłębia wiedzę.

Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na małe co nieco. W krótkiej przerwie w czytaniu dzieciaki  zjadły drugie śniadanie i ugasiły pragnienie upalnego dnia.  

Zastrzyk energii po posiłku sprawił, że wspólnie wykonaliśmy makietę pt. Lubię czytać bo……, na której zostały zapisane najciekawsze pomysły i skojarzenia.

W akcji uczestniczyło 17 osób.

Zespół BiOAK