Dzień Sportu ze Stowarzyszeniem „Rozwijamy pasje”

0
635

Stowarzyszenie „Rozwijamy pasje” z Jaksic zorganizowało 31 maja 2019 roku Dzień Sportu w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.  Wzięło w nim udział około 100 dzieci i młodzieży wraz z rodzicami i opiekunami.  

Został rozegrany mecz piłki nożnej dzieci i młodzieży oraz mecz siatkówki dorosłych. Ponadto uczestnicy mogli popróbować różnych innych dyscyplin sportowych: tenis stołowy, tenis ziemny, biegi, skok w dal a także rzut piłką lekarską. Indywidualnie można było wykonać test Coopera. Dodatkowo odbywały się gry i zabawy podwórkowe: skakanie na gumie oraz na skakance, klasy, malowanie kredami. Można było zagrać w szachy i warcaby a także w inne gry planszowe. Gościem specjalnym była Ewa Miłek – Mistrzyni Polski MTB w kategorii młodzików.  

Podczas Dnia Sportu wśród uczestników rozlosowano nagrodę – piłkę adidas ufundowaną przez Studio Reklamy My4,  którą wygrał Mikołaj Skucha.

-Niewątpliwie dzień możemy zaliczyć do udanych. Takich akcji chcemy przeprowadzać więcej i na szerszą skalę. Poprzez takie akcje pokazujemy zarówno dzieciom jak i dorosłym jak można aktywnie wypocząć, jednocześnie dbając o kondycję – mówi prezes stowarzyszenia – Ewa Majewska – Dudek.