Dzień Dziecka – Słaboszów 2019

0
1228

W ostatnie słoneczne, niedzielne popołudnie tj. 02 czerwca 2019 r., na boisku sportowym w Słaboszowie odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Urząd Gminy w Słaboszowie.

Pogoda dopisała tak jak i frekwencja, która była bardzo duża. Nadrzędnym celem organizatorów było sprawienie przyjemności najmłodszym mieszkańcom Gminy. Co i też udało się uczynić. Można było pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, poszaleć w dżungli do skakania i basenie z kulkami, a także poczuć moc adrenaliny na karuzeli. Super atrakcją były wozy strażackie, którymi przyjechali strażacy PSP w Miechowie oraz jednostka OSP z Kaliny Wielkiej. Było też: malowanie buzi, robienie warkoczyków oraz festiwal kolorów, którym dzieciaki były zachwycone. Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia z Rzemiędzic, Nieszkowa, Janowic, Kaliny Wielkiej, Kropidła prowadziły warsztaty, na których uczyły dzieciaki rękodzieła (kwiatki, ozdoby) z bibuły, papieru kolorowego i nie tylko.

Organizator składa szczególne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji Pikniku: dyrektorom szkół, strażakom, członkiniom KGW oraz stowarzyszeń, rodzicom oraz sponsorom, którymi byli: Krakowski Bank Spółdzielczy, Michał. PHU. Zieliński M., Karina Bełtowicz Sieć Sklepów Rodzinnych Wesoły Żuczek, Gminna Samopomoc Chłopska, którzy ufundowali nagrody w postaci słodyczy.

Miłą pamiątką z Pikniku są zdjęcia udostępnione przez Urząd Gminy w Słaboszowie