Wyśmienita pogoda, występy artystyczne, na poważnie i z humorem oraz radość rysująca się na twarzach dzieci, to najlepszy wyznacznik świetnie spędzonego czasu i udanej zabawy.

Tak właśnie było w środę 5 czerwca w Zagorzycach na Pikniku Integracyjnym organizowanym przez tamtejszy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jaksy herbu Gryf oraz Stowarzyszenie Blask Nadziei.

Piknik, w którym prócz gospodarzy wzięli udział również uczniowie z opiekunami ze szkół podstawowych z Pstroszyc i z Miechowa (Nr 1), otworzył dyr. Wojciech Pengiel. Wśród gości powitanych przez dyrektora, byli m.in.: starosta Jacek Kobyłka, radny powiatowy Adam Motyka, dyr. Poradni Psychologinczo-Pedagogicznej w Miechowie – Anna Kopeć, dyr. Powiatowego Centrum Usług Wspólnych – Marta Nowakowska, naczelnik miechowskiej Poczty – Jadwiga Zięba.

Zanim rozpoczęły się występy i zabawa, starosta Jacek Kobyłka podzielił się bardzo dobrymi wiadomościami. W miejscu, gdzie odbywał się piknik, być może już po tegorocznych wakacjach będzie nowoczesne boisko. Roboty ruszą już w sobotę 8 czerwca. Nowy obiekt powstanie w ramach programu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa. Ponadto poprawią się warunki nauki dzięki udziale w programie „Aktywna tablica”, z którego zakupiony zostanie sprzęt multimedialny (tablice interaktywne, projektory i inne). Ponadto jest też duża szansa na pozyskanie środków z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”, dzięki któremu stołówka w Zagorzycach być może nabierze odnowionego blasku.

Po solidnej dawce występów dzieci i młodzieży z Zagorzyc oraz z miechowskiej „Jedynki”, przyszedł czas na gry i zabawy. Wiele emocji przyniosło szczególnie przeciąganie liny, a zwłaszcza zawody – dziewczęta i panie kontra chłopcy i panowie. Szala zwycięstwa co rusz przeważała się na korzyść jednych i drugich, aż w końcu lina przerwała się wpół i wszyscy wylądowali na murawie, włącznie ze starostą Jackiem Kobyłką i radnym Adamem Motyką, którzy nie bali się rywalizacji z Paniami. Śmiechu z tego nie było końca…

Krzysztof Capiga