Ale historia… – spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

0
809

Gołczańska biblioteka końcem maja gościła w swoich progach wyjątkową pisarkę – Grażynę Bąkiewicz. Autorka ta ma na swoim koncie wiele powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży, ale pisze także dla dorosłych. Na półkach w naszej bibliotece znajdziecie m.in. fantastyczną serię książek z cyklu „Ale historia…”

W spotkaniu wzięły udział dwie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Gołczy oraz Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci „Dzieci kontra książki”.

Razem z pisarką ruszyliśmy na wyprawę w świat książek historycznych pełnych tajemniczych wydarzeń, nierozwiązanych zagadek i hipotez wartych zbadania.

Okazało się, że historia da się lubić. Szczególnie ta, którą znajdujemy na kartach książek pani Grażyny Bąkiewicz.

Myślę, że uczestnicy spotkania autorskiego zapamiętają sobie sześć palców Warneńczyka, który zaginął po bitwie, piętnastoletniego króla Jadwigę ruszającą na wojnę o grody Czerwieńskie czy łódzkiego fabrykanta, o którym krążyły legendy, iż jest diabłem. Z całą pewnością zapamiętają też  panią Grażynę Bąkiewicz, która potrafi przy pomocy swoich książek przenosić czytelników w czasie. Nie wierzycie? Koniecznie sięgnijcie, po książki tej autorki!

Spotkanie odbyło się  w ramach zadania: „W poszukiwaniu straconego czasu – wyprawa w świat książek i nie tylko” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zespół BiOAK