Majowe przygody Wesołych Maluchów

0
515

GROTESKA 

16 maja 2019 r. grupy starszaków miały przyjemność uczestniczyć w wycieczce do Teatru „Groteska” w Krakowie, której celem było obejrzenie spektaklu „Nie płacz, Koziołku”. Piękna scenografia, lalki oraz gra aktorów cieszyły się wielkim uznaniem i zachwytem dzieci. Przedstawienie to było bardzo wartościowe ze względu na poruszane w nim kwestie. Morał historii był taki, że zawsze należy słuchać mamy, aby ustrzec się przed niebezpieczeństwem. Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

SZKOŁA MUZYCZNA 

23 maja Wesołe Maluchy miały okazję wziąć udział w koncercie organizowanym w Państwowej Szkole Muzycznej w Miechowie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały młodych muzyków oraz mogły poznać różne instrumenty, a za rozwiązanie zagadek otrzymywały w prezencie książeczkę. 

DZIEŃ MAMY I TATY 

Mama, Tato to najpiękniejsze słowa, 
Powtarzam je sobie wciąż od nowa. 
Tata przychodzi pełen radości, 
Bo w naszym domu jest dużo miłości. 

24 maja w naszym przedszkolu odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń – DZIEŃ MAMY I TATY. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a nawet odbył się pokaz mody wiosennej. Po wręczeniu prezentów swoim rodzicom – samodzielnie przez siebie wykonanych, pachnących mydełek – wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Dziękujemy za mile spędzone chwile. 

Karolina Grzesiak