27 maja  miechowski Orlik  już po raz  trzeci był  areną Przedszkolnej Olimpiady.  Do zmagań w tegorocznej edycji przystąpiło 160 najmłodszych sportowców reprezentujących szkoły podstawowe oraz przedszkola samorządowe z Gminy Miechów.

Animatorzy Orlika w osobach Panów Piotra Króla i Marcina Dudzińskiego przygotowali siedem konkurencji, w których przedszkolaki musiały wykazać się szybkością, celnością, koordynacją ruchową oraz siłą mięśni. Swoje predyspozycje fizyczne w konkursie rzutu piłką lekarką zaprezentowały także panie nauczycielki wychowania przedszkolnego. Niczym podczas prawdziwych igrzysk uczestnicy przemaszerowali w pochodzie olimpijskim, było oficjalne otwarcie, którego dokonał  Mirosław Czekaj – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Miechowie, był również występ artystyczny grupy gimnastycznej przygotowany na tę okazję przez podopieczne Beaty Dubrownik.

Zmagania przedszkolaków mają już swoją tradycję. Od trzech lat świeci piękne słońce, jest kolorowo i są bezcenne uśmiechy startujących zawodników, te największe oczywiście podczas ceremonii wręczania złotych medali.  Jak co roku do wygrania był Przechodni Puchar Burmistrza Gminy i Miasta w Miechowie oraz bon o wartości 500 złotych. Główna nagroda w tym roku powędrowała do Samorządowego Przedszkola Nr 2 w Miechowie. Puchar z rąk burmistrza Dariusza Marczewskiego z dumą odebrali kapitan drużyny Antoni Domagała oraz przygotowująca drużynę do zawodów Aneta Hałas. Zwycięzców jednak było 160, dlatego gratulacje dla wszystkich uczestników za wspaniałą atmosferę sportowego święta i czas zacząć przygotowania do kolejnej edycji.