Noc Muzeum Ziemi Miechowskiej

0
799

Około 100 osób w sobotę 18 maja 2019 r. zwiedziło Muzeum Ziemi Miechowskiej, które otworzyło swoje podwoje w ramach akcji Noc Muzeów 2019. Wśród zwiedzających znalazł się m.in. starosta Jacek Kobyłka.

Już o godzinie 18 zgromadziła się grupa osób, która została oprowadzona po wystawach stałych i czasowych. O godzinie 20 Marcin Florek wygłosił ciekawą prelekcję na temat życiorysu Macieja Miechowity oraz „Chronica Polonorum”. Niespotykaną atrakcją była prezentacja oryginalnej księgi, która ma niemal 500 lat i znajduje się w zbiorach muzeum od lat 50-tych ubiegłego wieku. Księgę do zbiorów Muzeum zakupił Zbigniew Pęckowski – ówczesny Prezes PTTK w Miechowie. Na co dzień nie jest ona dostępna dla zwiedzających. Miechowskie Muzeum pokazało ją pierwszy raz! Oczywiście dzieło jednego z najwybitniejszych synów ziemi miechowskiej jest odpowiednio zabezpieczone.

O godz. 20.30 został wyświetlony film z serii Muzeum Utracone „Pamięć jest kluczem”, zaś do godziny 22.00 przychodzili indywidualni zwiedzający.

Muzeum Ziemi Miechowskiej