Przerwa na czytanie w Zagorzycach

0
654

W dniach 8 – 15 maja 2019 roku odbył się „Tydzień Bibliotek”. Jest to ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. W tym okresie w SOSW z Zagorzyc odbywało się wiele konkursów i quizów propagujących czytelnictwo. Jednak kulminacyjnym punktem „tygodnia” było zorganizowanie akcji pt: „Przerwa na czytanie” .

Akcja – „Przerwa na czytanie” realizowana jest od 4 lat przez szkoły i placówki oświatowe w całej Polsce. W naszym wykonaniu szczególnie istotne było to, że udział w niej wzięła cała społeczność naszej placówki, czyli: uczniowie nauczyciele i pracownicy szkolni oraz wybrani rodzice. Dla naszych najmłodszych oraz podopiecznych przebywających w Internacie utworzono „strefę czytania”, gdzie dzieciakom czytali ich starsi koledzy oraz wychowawcy Internatu.

Dzięki tak przeprowadzonym działaniom akcyjnym udowodniliśmy, że po książkę sięgnąć można w każdej sytuacji i miejscu. Stworzenie wspólnoty czytających to również doskonała promocja czytelnictwa, która pobudza indywidualne potrzeby czytelnika w każdym wieku. Akcję przygotowali nauczyciele wychowawcy i bibliotekarz z SOSW w Zagorzycach.