Francuscy licealiści z wizytą w powiecie miechowskim

0
409

W ramach trwającej od 11 lat współpracy pomiędzy francuskim Liceum Champ Blanc w Longeron a miechowskim Zespołem Szkół Nr 1, od 23 do 30 kwietnia br. w Miechowie przebywała grupa 17 uczniów z Francji z dwojgiem opiekunów.

W czasie pobytu goście złożyli wizytę w Starostwie Powiatowym. O historii funkcjonowania administracji i samorządu powiatowego od 1999 roku opowiedział starosta Jacek Kobyłka, który potem wraz z Piotrem Grządzielem, radnym i członkiem Zarządu Powiatu, inicjatorem współpracy pomiędzy ww. szkołami odpowiadali na zadawane przez młodzież pytania. Uczniowie francuscy podkreślali gościnność i serdeczność jaką spotkali na ziemi miechowskiej, która urzekła ich wspaniałymi krajobrazami. O francuskich realiach oświatowych na przykładzie Liceum w Longeron opowiedzieli pedagodzy – Pascal Cousseau i Marie Pierre.

Młodzi Francuzi byli gośćmi swoich polskich rówieśników i nocowali w ich domach. Poza zwiedzaniem Miechowa i okolicy udali się także do Krakowa, Bochni, Oświęcimia i Zakopanego.