Warsztaty wielkanocne i wycieczka do Nadleśnictwa Wesołych Maluchów

0
613
Wesołe Maluchy w Nadleśnictwie Miechów
Wesołe Maluchy w Nadleśnictwie Miechów

“Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko, rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas, miłość do ludzi, do przyrody, w zielone każdy z wiosną gra, zima już poszła spać do morza, lecz w naszym sercu radość trwa…” 

Gdy wiosna zagościła już w miechowskim niepublicznym Przedszkolu Wesoły Maluch , zaczął się czas tworzenia świątecznych dekoracji. Właśnie z tej okazji 1 kwietnia po raz kolejny, w przedszkolu gościli pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej z Witowic, którzy zorganizowali warsztaty wielkanocne. Przedszkolaki malowały farbami drewniane koszyczki i z pomocą Pań ozdobiły je pięknymi kokardkami. 

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA 

16 kwietnia przedszkolaki udały się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Miechowie. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego. Wesołe Maluchy uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych przez Panią leśnik, podczas których zdobywały informacje na temat lasu, jego mieszkańców i roślinności. Przedszkolaki mogły również usłyszeć odgłosy leśnych zwierząt, dotknąć ekspozycję skór, a także zobaczyć, jak wygląda las. Na koniec wszyscy dostali małe upominki. 

Karolina Grzesiak