Ósmoklasiści z Antolki szukają swej edukacyjnej drogi

0
855

W okresie kiedy ósmoklasiści podejmują decyzję co do dalszego kształcenia, uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Antolce odwiedzili szkoły średnie w Miechowie. Kilka dni wcześniej wraz z wychowawczynią, p. Grażyną Łysek wybrali się do Zespołu Szkół Nr 2, a ostatnio do Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Nr 1 na Dni Otwarte.

Celem spotkań z dyrekcją, kadrą nauczycielską i uczniami było poznanie oferty edukacyjnej, zasad rekrutacji do poszczególnych szkół i realizowanych przez nie przedsięwzięć. Wcześniej odwiedzili też Festiwal Zawodów w Małopolsce (zorganizowany w Krakowie), gdzie na wielu stoiskach branżowych mogli porozmawiać z uczniami wielu szkół z województwa małopolskiego, skonsultować swoje plany dotyczące dalszej ścieżki kształcenia z doradcą zawodowym.

Gospodarze poszczególnych szkół prezentowali bogato wyposażone pracownie, doświadczenia prezentowane przez starszych kolegów, quizy i rebusy, prezentacje multimedialne, wystawy tematyczne…

Przy okazji nasi uczniowie mogli też przez pewien czas porozmawiać z grupą francuskich uczniów, którzy akurat przebywali w Miechowie. Jak się okazało ósmoklasiści doskonale porozumieli się z nimi po angielsku.

(SP Antolka)