Targi Edukacji i Pracy Miechów 2019

0
1320

W środę 24 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II młodzież z powiatu miechowskiego uczestniczyła w Targach Edukacji i Pracy. Organizatorami, prócz wspomnianej szkoły goszczącej instytucje pośrednictwa pracy, firmy, a nawet służby mundurowe rekrutujące w swoje szeregi, byli: Punkt Pośrednictwa Pracy w Miechowie, Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Miechowie, Młodzieżowe Centrum Kariery w Miechowie.

To już kolejne Targi skierowane do osób bezrobotnych i poszukujących pracy, absolwentów wchodzących na rynek pracy, młodzieży uczącej się i poszukującej pracy w czasie wolnym od nauki. Poprzez organizację targów, organizatorzy przedstawiają uczestnikom oferty pracy wystawców oraz umożliwiają skorzystanie ze stoisk informacyjno-doradczych (poradnictwo zawodowe, oferty pracy, oferty szkoleń zawodowych, pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych). Podczas targów była również możliwość znalezienia pracy dorywczej poprzez możliwość wzięcia udziału w castingu do różnych ról w serialach i reklamach.

Młodzież i gości powitała dyr. ZS 2 – Maria Paschek w towarzystwie zastępcy komendanta wojewódzkiego OHP w Krakowie – Bożeny Rążewskiej oraz dyr. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Krakowie – Janusza Patyny.

– Oprócz umiejętności i wiedzy, potrzebna jest również inspiracja by znaleźć się na współczesnym rynku pracy – podkreślał starosta Jacek Kobyłka, absolwent gospodarza targów. Starosta wyraził przekonanie, iż te targi będą właśnie taką inspiracją dla licznie przybyłej młodzieży z powiatu miechowskiego.

Po występie tanecznym szkolnego zespołu „Jest pewne 2”, przyszedł czas na zwiedzanie stoisk wystawienniczych oraz seminaria. O planowaniu kariery zawodowej mówiły przedstawicielki Powiatowego Urzędu Pracy w Miechowie – Żaneta Mikuła i Magdalena Reszka. Młodzież miała również okazję sprawdzić swoje przedsiębiorcze umiejętności podczas rozgrywki zatytułowanej „Chłopska szkoła biznesu”, prowadzone przez Magdalenę Pilawską i Monikę Szarek z miechowskiego OHP.