Mali czytelnicy w Antolce

0
416

Kształtowanie zainteresowań czytelniczych jest niezwykle ważne od najmłodszych lat. Wiedzą o tym doskonale nauczyciele Szkoły Podstawowej w Antolce, którzy organizują swoim uczniom wiele działań w tym zakresie.

10 kwietnia 2019 r. miało miejsce kolejne takie zajęcie, tym razem zorganizowane przez opiekunkę biblioteki szkolnej Jolantę Ostrowską, a skierowane do uczniów klasy I, którzy w tym właśnie dniu stali się czytelnikami szkolnej biblioteki. Pierwszoklasiści zostali zapoznani z zasadami korzystania z biblioteki, z jej  księgozbiorem, dowiedzieli się, jak szanować książki i, co najważniejsze, wybrali sobie samodzielnie bajki do wypożyczenia. Obiecali, że będą często korzystać z zasobów szkolnej biblioteki.

Niezwykłą atrakcją tego dnia dla pierwszaków było przeczytanie im przez uczennice klasy V: Amelię Szwaczkę, Gabrielę Beneś, Oliwię Gniewek oraz Wiktorię Szostak bajki „O rybaku i złotej rybce”. Odbyła się także krótka pogadanka na temat jej treści wychowawczych.

Wychowawczyni klasy I podziękowała za interesujące zajęcia i zapowiedziała kolejne wizyty z maluchami, aby byli na bieżąco z nowościami książkowymi. Ziarno czytelnictwa zostało zasiane, teraz trzeba je tylko systematycznie pielęgnować, aby wydało owoce także w starszym wieku i pozostało nawykiem na całe życie…