Zabierz całą rodzinę do Zakopanego na wspaniałe wczasy w górach. Podziękujesz nam później

0
211

Ferie zimowe, letnie wakacje lub inny wyjazd z domu to dla znacznej części Polaków jedyny okres w roku, kiedy mogą poświęcić więcej czasu swoim pociechom. Rodzice ciężko pracują, dzieci uczą się w szkole i na zajęciach dodatkowych – zwyczajnie nie ma kiedy dłużej ze sobą porozmawiać, zatroszczyć się o rodzinne relacje. Dlatego nie wolno zmarnować tak znakomitej okazji do zacieśnienia więzi z najbliższymi, jaką niewątpliwie są wspólne wczasy w pełnym gronie. Planując familijny wypad warto wybrać górskie miejscowości, np. Zakopane. Słynne miasto pod Giewontem zapewnia przyjezdnym doskonałe warunki do wypoczynku i miłego spędzania czasu w pełnym, rodzinnym gronie.

W czasie deszczu dzieci się nie nudzą. Mają całą masę atrakcji

Narzekanie – słuszne bądź nie – na brak interesującego zajęcia przez dzieci potrafi doszczętnie zrujnować przyjemną atmosferę wakacji. Jak unikać takich sytuacji? Zorganizować pociechom ciekawe atrakcje w jak największej liczbie. Gdzie jak gdzie, ale w tak dużym i popularnym kurorcie turystycznym jak Zakopane będzie to stosunkowo proste zadanie. Również wtedy, kiedy fatalna pogoda uniemożliwia wycieczki po górach czy jazdę na nartach. Muzeum pluszowych misiów, rodzinne parki rozrywki, sezonowe wesołe miasteczka na Równi Krupowej czy interaktywne wystawy w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego gwarantują wszystkim świetną, wspólną zabawę.

Ponadto niektóre ośrodki wypoczynkowe mogą wydatnie pomóc w okiełznaniu znudzonych, marudnych dzieci. Niejeden hotel w Zakopanem posiada specjalną strefę dla najmłodszych. Na przykład w Hotelu Crocus na maluchy czekają m.in. rozwijające wyobraźnię układanki z klocków, zestaw gier planszowych, specjalne zajęcia prowadzone przez profesjonalnych animatorów i jeszcze wiele, wiele więcej.

Odkrywanie świata razem z rodzicami ma dla dzieci nieocenioną wartość

Rodzinny wyjazd do Zakopanego kryje w sobie wielki potencjał dydaktyczny. Dzieciaki bezustannie podpatrują zachowania dorosłych i biorą z nich przykład. Wycieczka w góry stanowi świetną okazję do tego, aby osobiście opowiedzieć pociechom o bogactwie przyrody, konieczności ochrony środowiska naturalnego… czy nawet zasadach kultury na szlaku. Takie lekcje od rodziców niejednokrotnie mocniej utkwią dzieciom w pamięci niż lekcje w szkole i uwagi od wychowawców. Poza tym w polskiej stolicy Tatr funkcjonuje wiele placówek kultury, prezentujących niezwykłą historię i dziedzictwo Podhala. Dla najmłodszych szczególnie interesujące powinno być Muzeum Kornela Makuszyńskiego – jeden z oddziałów Muzeum Tatrzańskiego, poświęcony cenionemu pisarzowi utworów kierowanych do młodzieży. Niektóre hotele w Zakopanem oferują swoim gościom specjalne wejściówki do takich miejsc. Od zniżek na bilety uzyskanych dzięki współpracy z instytucjami po zorganizowane, wliczone w cenę pobytu zwiedzanie.