Wolontariat w szkole mamy
I w potrzebie pomagamy.
Gdy pomagasz ludziom wkoło
Wszystkim robi się wesoło!

To hasło doskonale oddaje idee działania Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Książu Małym. Uczniowie-wolontariusze  z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych postanowili obdarować kartkami osoby starsze i samotne, przedstawicieli urzędów oraz  mieszkańców  miejscowości.

 Dziś w dobie cyfryzacji, ograniczyliśmy a czasem i zapomnieliśmy pisać karki świąteczne do rodziny, znajomych, czy przyjaciół, dlatego chcielibyśmy wrócić do tej tradycji i pokazać, że każdy z nas może zrobić taką kartkę i niewielkim kosztem kogoś uszczęśliwić. Podczas zajęć plastycznych pod okiem i kierunkiem nauczycieli uczniowie klas IV-VII samodzielnie przygotowali kartki świąteczne. Pomocą służyło nam również Koło Gospodyń Wiejskich w Książu Małym.

Celem naszej akcji  miało być przede wszystkim poczucie wsparcia jak również podarowanie odrobiny radości na twarzy. Strach, samotność i niepewność to emocje jakie na co dzień towarzyszą osobom starszym. Wolontariusze swoim postępowaniem budują więc wspólnotę między pokoleniami.

Wierzymy, że ludzie z sercem a zwłaszcza dzieci potrafią zmieniać świat i wywołać radość na twarzy Seniora. Przedstawiciele Koła Wolontariatu odwiedzili starszych mieszkańców naszej miejscowości i rozdawali kartki wywołując uśmiech i zadowolenie u wszystkich odwiedzonych.