Przyjemne z pożytecznym – warsztaty plastyczne w Książu Małym

0
484

We wtorek 9 kwietnia 2019 r. Szkoła Podstawowa w Książu Małym gościła w swoich progach przedstawicieli Zakładu Aktywności Zawodowej –„Stowarzyszenie Pomocy Szansa “z Witowic.

Wśród  przedszkolaków i uczniów klas I-VI przeprowadzone zostały warsztaty plastyczne mające na celu wsparcie Ośrodka Pomocy w Witowicach oraz poznanie nowych technik przygotowywania świątecznych dekoracji.

Dzieci ozdabiały koszyczki w kształcie zajączków. Pomysłów na ozdobienie nie brakowało: od wielobarwnych, pastelowych kolorów mieniło się na stołach. Całość dopełniały zajączki, kurczaczki i jajka wykonane techniką decoupage  oraz  kolorowe kokardki.

Przedszkolaki z pomocą rodziców, pań wychowawczyń i pań ze stowarzyszenia z dużym zaangażowaniem wykonywali swoje prace.

Wszystkie dzieci pochłonięte twórczą pracą miały dodatkowo do  pomocy panie ze Stowarzyszenia, które wspierały pomocną dłonią młodych artystów.

Dzieci miały podwójną radość, albowiem koszyczki z pewnością przydadzą się na zbliżające się święta a zebrane pieniądze będą wsparciem dla Zakładu Aktywności Zawodowej w Witowicach.