Powitanie wiosny w Książu Małym

0
321

W Książu Małym w oczekiwaniu na przyjście wiosny wychowawczynie wraz   przedszkolakami  zorganizowały tydzień wiosny w przedszkolu.

Przedszkolaki pod okiem wychowawców przy pomocy rodziców przygotowali teatrzyk, w którym zaprezentowali piękne wiosenne przebrania, które podziwiała cała społeczność szkolna.

W Pierwszym Dniu Wiosny 21 marca – przedszkolaki i klasy młodsze przygotowali Marzanny zimowe panny, aby po ich spaleniu mogli wreszcie pożegnać zimę i przywitać długo oczekiwaną przez wszystkich Wiosnę.

Pomimo, że nastała kalendarzowa wiosna spadł śnieg, a mimo to niezłomni przedszkolacy w śniegu szukali oznak nowej pory roku. Gdzie ta nasza wiosna? – pytały dzieci śpiewając wiosenne piosenki. Chciały zobaczyć na zewnątrz choć w części obraz pani wiosny, podobny do samodzielnie namalowanych kolorowymi farbami. W wiosennym tygodniu wykonano wiele prac plastycznych tj.: wazony z baziami, kolorowe motyle i kwiaty, bociany z wacików, żonkile i żabki z rolek papieru, czy  kolorowe drzewa odbijane palcami.

Zorganizowany pokaz wiosennej mody wzbudził zachwyt wśród wszystkich i uznanie za pomysłowość przedszkolaków.

W kolejnym dniu z lupami przedszkolaki wyruszyły na dokładne poszukiwania Wiosny w plener. Wypatrywali pierwszych ptaków, kwiatów i pąków na drzewach. Ich trudy zostały nagrodzone, gdy nad głowami ujrzeli 2 bociany majestatycznie krążące na niebie. Radości było co niemiara.

Na wiosennym apelu najmłodsi  przedstawili wiele piosenek i wierszyków o wiośnie oraz pokazali zabawę „Biedroneczki”, do której chętnie przyłączyli się starsi koledzy i koleżanki.

Maria Portka-Nowak