Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów w gminie Gołcza

0
739
Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów - Gołcza 2019
Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów - Gołcza 2019

Dzień 28 marca 2019 r. w Gminie Gołcza był wielkim świętem dla par małżeńskich, które obchodziły Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów. Podczas uroczystości Wójt Gminy Lesław Blacha odznaczył obecnych jubilatów przyznanymi przez Prezydenta RP odznaczeniami za długoletnie pożycie małżeńskie. Wręczono także dyplomy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki. Wszystkim życzono kolejnych lat w zdrowiu, szczęściu i miłości.

Jubileusz Złotych Godów obchodzili: Anna i Winicjusz Bielak z Wysocic, Anna i Jan Bugaj z Czapel Małych, Marianna i Wiesław Dela z Przybysławic, Kazimiera i Zdzisław Gumula z Czapel Małych, Jan i Maria Komenda z Czapel Wielkich, Wanda i Zygmunt Kowalscy z Trzebienic, Stanisława i Edward Kuc z Wysocic, Danuta i Józef Niedziela z Mostku, Jan Nowak z Chobędzy, Leokadia i Stanisław Nowak ze Szreniawy, Janina i Stanisław Piekaj z Uliny Wielkiej, Lidia i Szczepan Szopa z Wysocic, Katarzyna i Bogusław Wołkowscy ze Szreniawy, Krystyna i Mieczysław Żaba z Gołczy, Danuta i Stanisław Żurek z Krępy.

Jubileusz Diamentowych Godów obchodzili: Teresa i Julian Bałazy z Krępy oraz Helena i Stanisław Słowińscy z Przybysławic.

Wręczone zostały również Srebrne Medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Decyzją Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka otrzymali je: Danuta Jaźwiec z Kamienicy, Halina i Jan Szlachta z Wysocic, Danuta i Władysław Szarek z Gołczy oraz Izabela Wójtowicz z Czapel Wielkich.

W uroczystości udział wzięli: Szef Wydziału Rekrutacji WKU mjr Jarosław Wójcik, kierownik Sekcji Administrowania Rezerwami Jan Klain, Wójt Gminy Lesław Blacha, Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Makola, kierownik USC Joanna Marczewskia-Molenda, Sekretarz Gminy Maryla Stasiek – Mentel, Skarbnik Gminy Romana Nowak, Dyrektor ZEAS Krystyna Marczewska, proboszczowie parafii – z Gołczy ks. Edward Kuzka, ze Szreniawy ks. Józef Baran, z Wysocic ks. Mariusz Rarak oraz z Mostku i Uliny Wielkiej ks. Jacek Kalkowski. Nie zabrakło także Zespołu Instrumentalno – Wokalnego „Koral”, który swoim występem uświetnił to ważne wydarzenie.