Ostatnie pożegnanie funkcjonariusza KPP Miechów

0
1420

Rodzina, przyjaciele, licznie zebrani koleżanki i koledzy policjanci oraz delegacje samorządowe z honorami we wtorek 2 kwietnia 2019 r. pożegnali tragicznie zmarłego starszego sierżanta Komendy Powiatowej Policji w Miechowie- Bartosza Mrozowskiego.

Mszę św. pogrzebową w kościele św. Mikołaja w Słaboszowie odprawił ks. proboszcz Antoni Seweryn. Po niej żałobnicy odprowadzili trumnę z ciałem śp. Bartosza Mrozowskiego na cmentarz. Uroczystości pogrzebowe uświetniła kompania honorowa Oddziału Prewencji Policji w Krakowie towarzysząc zmarłemu w ostatniej drodze i wystrzeliwując salwę honorową w trakcie składania trumny do grobu. W tym czasie w tle rozległy się dźwięki policyjnych syren.

Starszy sierżant Bartosz Mrozowski miał 29 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 2013 roku w VII Komisariacie Policji w Krakowie, najpierw w prewencji, potem w pionie dochodzeniowo-śledczym. W Komendzie Powiatowej Policji w Miechowie służył od 2018 roku, w Referacie Dochodzeniowo-Śledczym. Przez ten czas, jak wspominają współpracownicy, dał się poznać jako sumienny policjant i dobry kolega.

Zginął 28 marca 2019 roku w wypadku drogowym w powiecie kazimierskim, pozostawiając żonę i dwuletnią córeczkę.