Uczniowie w Antolce poznali pracę rehabilitantki

0
504

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Antolce w ramach spotkań na temat „Poznajemy zawody naszych rodziców” gościli na swoich zajęciach rehabilitantkę, Beatę Krupę, absolwentkę szkoły, a prywatnie mamę pierwszoklasisty – Szymona oraz szóstoklasistki – Karoliny i małej Mai.

Celem spotkania było zapoznanie z pojęciami- rehabilitantka, rehabilitacja medyczna, no i oczywiście poznanie pracy rehabilitantki, na czym ona polega, co należy do jej zadań. Uczniowie dowiedzieli się także, jaką szkołę trzeba skończyć, jeśli chce się wykonywać ten zawód oraz jakimi cechami powinna charakteryzować się dobra rehabilitantka. Wśród nich najważniejsze to cierpliwość, delikatność, serdeczność.

Pani Beata w niezwykle ciekawy sposób nie tylko opowiadała o swoim zawodzie, ale również pokazała wiele ćwiczeń, które stosuje w swojej pracy, przywracając sprawność fizyczną swoim pacjentom.

Pierwszoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią – Małgorzatą Kusarek składają serdeczne podziękowanie za niezwykle ciekawe zajęcie, które pozwoliło maluchom poszerzyć wiedzę o jednym z zawodów, który uprawiają ich rodzice.