KGW z Miechowszczyzny na konsultacjach w Starostwie z wicepremier Beatą Szydło, ministrami i wicemarszałkiem

0
442

W sobotę 2 marca 2019 r. na zaproszenie Starosty Miechowskiego Jacka Kobyłki i Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Świerczka, w Starostwie Powiatowym w Miechowie zebrały się Koła Gospodyń Wiejskich z Powiatu Miechowskiego, by uczestniczyć w Regionalnych konsultacjach pod hasłem „Niezależność i rozwój Kół Gospodyń Wiejskich”

Salę konferencyjną wypełniły nie tylko barwnie ubrane w stroje regionalne Panie z KGW. Prócz władz powiatu, obecni byli przedstawiciele Rządu z wicepremier Beatą Szydło, Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, wiceministrem Inwestycji i Rozwoju Andżeliką Możdżanowską, wicemarszałkiem Ryszardem Terleckim.

Nowe rozwiązania prawne dla KGW omówiła wiceminister Andżelika Możdżanowska. Koła m.in. będą mogły prowadzić swą działalność statutową bez kasy fiskalnej, a cały ich przychód ma być zwolniony z podatku dochodowego

Rządzący przedstawili systemowe rozwiązania dotyczące nie tylko kół gospodyń wiejskich.  Wicepremier wspomniała o programie „EtnoPolska”. To działanie ma wspierać zespoły ludowe, twórczość ludową. Z kolei minister Andrzej Adamczyk mówił o komunikacji lokalnej, która powinna zapewnić społeczeństwu transport z każdej miejscowości, z każdej gminy, nawet tej najmniejszej. 

Wicemarszałek Ryszard Terlecki zwrócił uwagę, iż Rząd kompleksowo dąży do rozwoju ekonomicznego, gospodarczego i infrastrukturalnego kraju. To bezpośrednio przekłada się na zasobność portfeli Polaków.

Spotkanie w Miechowie artystycznie uświetnili „Książowiacy”.

(ck)