Komendant KP PSP Grzegorz Kosiński odchodzi na emeryturę

0
1007

Sesja Rady Powiatu 14 lutego 2019 poświęcona była m.in. bezpieczeństwu na Miechowszczyźnie. Jego stan za rok 2018 i statystyki z tym związane omówili powiatowi komendanci Policji, Straży Pożarnej oraz służb weterynaryjnych i sanitarnych.

Jak się potem okazało, dla komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie – st. bryg. Grzegorza Kosińskiego, było to ostatnie w jego karierze wystąpienie w tym temacie, bowiem dziękując za współpracę władzom powiatu, gmin wchodzących w jego skład, swym współpracownikom oraz innym osobom wspomagających przez lata jego jednostkę, żegnał się przyznając, iż odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Grzegorz Kosiński służbę w miechowskiej KP PSP pełnił od 30 lat, czyli praktycznie od czasu utworzenia w Polsce powiatów. Przez ten czas, zarówno jego jednostka jak i wspomagający ją ochotnicy z całej ziemi miechowskiej przeszli ogromną metamorfozę pod wieloma względami – mentalną, szkoleniową, a przede wszystkim w wyposażeniu. W emocjonalnym wystąpieniu, komendant dziękował przede wszystkim swoim współpracownikom, bo jak mówi znane porzekadło – komendant jest siłą swoich podwładnych. To dzięki nim, jak podkreślał, mieszkańcy powiatu miechowskiego czują się bezpiecznie.

W dowód wdzięczności za długoletnią, wytężoną pracę, władze powiatu miechowskiego wręczyły komendantowi Kosińskiemu pamiątkowy, stylizowany hełm strażacki.

Krzysztof Capiga