Bitwa miechowska – konkurs historyczny

0
421

W miechowskim starostwie odbyły się eliminacje powiatowe w ramach cyklicznego konkursu wiedzy historycznej nt. bitwy miechowskiej 1863 roku. Tym razem do sprawdzianu przystąpiło 13 uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne (3 publiczne i 2 niepubliczne).

Uczestnicy wypełnili test składający się z 53 szczegółowych pytań dotyczących bitwy miechowskiej z 17 lutego 1863 roku, tragicznego wydarzenia powstania styczniowego, które kosztowało życie prawie 200 młodych patriotów. W dziejach samego Miechowa to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń.

Komisja składająca się z nauczycieli historii i pracowników Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Beaty Kwiecińskiej i Michała Raka, stwierdziła, że zwyciężył Maciej Ziętara, II miejsce zajął Kamil Kupczyk (obaj uczniowie LO w Miechowie), zaś na trzecim miejscu uplasował się Kamil Kazibudzki z ZS Nr 2 w Miechowie.

W najbliższą niedzielę 17 lutego w czasie oficjalnych miechowskich obchodów 156. rocznicy bitwy w miejscowym muzeum zwycięzcy eliminacji powiatowych i miejsko-gminnych odbiorą nagrody.

Informacja: Starostwo Powiatowe w Miechowie