Wesołym Maluchom nie straszne styczniowe mrozy

0
717

TEATRZYK 

7 stycznia 2019 r. miechowskie Przedszkole Wesoły Maluch odwiedził Teatr Żywego Aktora, który zaprezentował przedstawienie pt. „Kot i kogucik”. Takim wartościowym akcentem zaczęliśmy Nowy Rok. Dzięki spektaklowi i przekazanej za jego pomocą lekcji, przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachować się, gdy zaczepia nas nieznajomy. Dzieci były zachwycone przedstawieniem oraz tym, że same mogły w nim uczestniczyć poprzez wspólne śpiewy i tańce. Dziękujemy aktorom za umilenie czasu oraz czekamy na kolejne spotkanie. 

WARSZTATY 

Z okazji zbliżającego się Święta Babci i Dziadka, Wesołe Maluszki odwiedzili pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Witowicach, którzy zorganizowali warsztaty ceramiczne. Przedszkolaki miały nie lada zadanie, aby wykonane przez nich serduszka dla swoich ukochanych babć i dziadziusiów były piękne i niepowtarzalne. W glinianych serduszkach dzieci odbijały nietypowe przedmioty takie jak muszelki, koraliki, sprężynki. 

JASEŁKA I DZIEŃ BABCI I DZIADKA 

16 stycznia 2019 r. był długo oczekiwanym dniem, poprzedzonym licznymi przygotowaniami. To właśnie wtedy odbyły się Jasełka oraz Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowane pod okiem swoich pań, wystąpiły na scenie w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Dzieci we wspaniałych strojach, przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami, a także zaprezentowały wierszyki oraz piosenki dla Babć i Dziadziusiów. Po występach, na naszych małych artystów oraz gości, czekał słodki poczęstunek. Wszystkim dziękujemy, że mogliśmy ten dzień spędzić w miłej atmosferze.  

BIBLIOTEKA 

25 stycznia 2019 r. Wesołe Maluchy odwiedziły Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Miechowie. Oprócz wysłuchania bajki i rozmowy na jej temat, przedszkolaki mogły zajrzeć do działu dziecięcego i pooglądać interesujące ich książeczki. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne.