Dzień Bezpiecznego Internetu w gołczańskim BiOAK-u

0
854

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

DBI 2019 odbywa się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Nadchodząca edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online . Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.  

W gołczańskiej bibliotece w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu włączyła się klasa II a wraz z wychowawczynią panią Barbara Wiszniewską Ślęzak.

Dzieci rozmawiały o funkcjonowaniu sieci, jej zaletach i zagrożeniach.

Na przykładzie „Natalki” – dziecka uzależnionego od Internetu i komputera określaliśmy po czym rozpoznać osobę uzależnioną od Internetu i jak pomóc tej osobie.

Dzieciaki przygotowały także zasady bezpieczeństwa, o którym warto pamiętać siadając do komputera. Na kamizelce odblaskowej przyklejaliśmy karteczki z ważnymi zasadami, takimi jak m.in. chronienie swoich danych, kontrola czasu i dostępu do treści w Internecie, a także język jakiego używamy.

Znając zasady możemy więc śmiało RAZEM ruszać ku przygodzie jaką jest Internet.