Szkolny Konkurs Kolęd w Antolce

0
770

W czwartek 31 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Antolce odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 58 uczniów z klas I – VIII w trzech kategoriach: soliści – 7, duety – 8, zespoły – 9. Razem 24 podmioty wykonawcze.

Występy oceniała komisja konkursowa w składzie: Weronika Szczepankiewicz – skrzypaczka, nauczycielka Przedszkola Nr 2 w Miechowie, Andrzej Gniewek – organista Parafii Antolka, Małgorzata Borycka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Antolce, Ewa Doniec – nauczyciel muzyki. Wymienieni oceniali znajomość tekstu, dykcję, intonację, poczucie rytmu , ciekawą prezentację kolędy, ogólne wrażenie artystyczne.

Organizatorką konkursu a zarazem akompaniatorką do wykonywanych kolęd była Anna Kowal.

A oto wyniki konkursu:

Soliści:

  • I miejsce Paulina Otfinowska kl. VIII
  • II miejsce Katarzyna Bielnicka – kl. VI
  • Katarzyna Otwinowska – kl. VI
  • III miejsce Dorota Pazera – kl. VIII
  • Wyróżnienia: Anna Trela – kl. IV, Antoni Szpak – kl. IV i Bartosz Białek –kl. V

Duety:

  • I miejsce – Anna Warchala i Izabela Oczkowicz – kl. VII
  • II miejsce – Kamila Kustosz i Wiktoria Włodwrczyk – kl. III
  • Michalina Warchala i Magdalena Skrzyniarz – kl. V
  • III miejsce – Małgorzata Pluta, Julia Musiał – kl. V
  • Wyróżnienie – Anna Wylazłowska i Wiktoria Rał – kl. VI

Zespoły: Klasy I – IV

  • I miejsce – Nikola Mazurkiewicz, Maja Krzywda, Jolanta Adamczyk, Małgorzata Białek, Klaudia Gądek – kl. I
  • II miejsce – Pięć Aniołów – (Julia Kaleta, Julia Doniec, Wiktoria Doniec, Kamila Krochmal, Oliwia Kwiecień) – kl. IV
  • III miejsce – „Stokrotki” (Daria Gniewek, Izabela Rożek, Oliwia Szostak) – kl. II

Wyróżnienie:

  • Barbara Sennik, Bartosz Kucharski, Marcelina Bała – kl. I
  • Amelia Błaś, Natalia Krupa, Dominika Trela – kl. II

Klasy V – VIII

  • I miejsce – Karolina Krupa, Justyna Cholewa, Klaudia Grela, Emilia Koszewska – kl. VI
  • II miejsce – Dziewczyny jak Maliny (Dominika Gucwa, Weronika Wiorek, Patrycja Świstak, Ewelina Szwaczka) – kl. VIII
  • III miejsce – Jakub Grzyb, Daniel Kustosz, Miłosz Romanowski – kl. VII
  • Wyróżnienie : Gang Antolki (Piotr Pieniężny, Krzysztof Szostak, Mikołaj Jedynak, Jakub Krawiec, Radosław Jasica) – kl. VIII

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci miejsc I – III drobne upominki ufundowane przez ks. Macieja Stopińskiego.