42. edycja turnieju wiedzy pożarniczej – gminne eliminacje w Miechowie

0
939

4 lutego 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie oraz Zarząd Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Miechowie przy udziale Burmistrza Gminy Miechów zorganizowali eliminacje już 42 edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

 Celem Turnieju była popularyzacja znajomości przepisów ppoż. oraz zasad postępowania na wypadek powstania pożaru – zgodnie z wytycznymi Komendy Głównej PSP, Zarządu Głównego ZOSP RP oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Eliminacje przebiegły w trzech grupach wiekowych (I – grupa uczniowie szkół podstawowych klasa I-VI, II – grupa uczniowie szkół podstawowych klasa VII-VIII, oraz gimnazjum klasa III, grupa III uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych) na szczeblu gminy.

Zwycięzcy z poszczególnych grup kwalifikują się do eliminacji na szczeblu powiatu, potem województwa i kończą się eliminacjami centralnymi.
W eliminacjach wzięło udział 85 dzieci i młodzieży ze wszystkich grup wiekowych uczęszczających do szkół z terenu gminy Miechów.

Dla uczestników TWPoż. nagrody w postaci okazałych pucharów, dyplomów i karnetów wstępu na miejską pływalnię ufundował Burmistrza Gminy i Miasta oraz Prezes Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Miechowie.

Komisja turniejowa pracowała w składzie:

1. mł.bryg. Tadeusz Szuma – KP PSP w Miechowie
2. mł.bryg Artur Zieliński – KP PSP w Miechowie
3. mł. kpt. Konrad Karoń – KP PSP w Miechowie
4. Wiesław Manterys – Komendant Gminny ZOSP w Miechowie
5. Janusz Siudak – Urząd Gminy i Miasta w Miechowie

Nagrody dla zwycięzców turnieju wręczyli:

Burmistrz Dariusz Marczewski, Wiesław Manterys Komendant Gminny ZOSP oraz Przewodniczący Komisji Konkursowej mł.kpt Konrad Karoń z Komendy Powiatowej PSP w Miechowie.  

Wyniki eliminacji gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Szkoły Podstawowe:

I  Miejsce Gabriela Czapnik – Szkoła Podstawowa Nr 2 – opiekun Teresa Żurek
II  Miejsce Kacper Włodarczyk – Szkoła Podstawowa Nr 1 – opiekun Stanisław Kara
III Miejsce Kacper Płaszewski – Szkoła Podstawowa Nr 1 – opiekun Stanisław Kara

Szkoły podstawowe i gimnazjum:  

I Miejsce Karolina Ligawiec – Gimnazjum Nr 1 – opiekun Teresa Żurek
II Miejsce Szymon Adamus – Szkoła Podstawowa Nr 1 – opiekun Stanisław Kara
III Miejsce Kamil Miłek – ZDZ – opiekun Łukasz Gumula

Szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne:

I Miejsce Jakub Szreder – Liceum Ogólnokształcące – opiekun Łukasz Gumula
II Miejsce Oliwia Nowak – Liceum Ogólnokształcące – opiekun Łukasz Gumula
III Miejsce Wiktoria Banach – Zespół Szkół Nr 2 –  opiekun Iwona Zagórska