Sprawdź, w jakie produkty warto zaopatrzyć domową apteczkę. Podpowiadamy!

0
294

Dobrze mieć w domu niezbędne leki, aby w razie potrzeby móc z nich skorzystać. Jeżeli jesteśmy rodzicami, o zaopatrzenie apteczki powinniśmy dbać ze szczególną uwagą. Jednocześnie należy pilnować, aby najmłodsi nie mieli do niej dostępu. Dobrze wyposażona i schowana w odpowiednim miejscu apteczka, przyda się w mało oczekiwanym momencie. Warto dbać o to, żeby zawierała produkty, które pomogą nam i naszym bliskim w razie „w”. Zapoznaj się z poniższym poradnikiem i porównaj podane produkty z wyposażeniem swojej apteczki.

Gotowa apteczka pierwszej pomocy czy własny zestaw?

Obecnie bez większego problemu można się zaopatrzyć w skomponowane przez specjalistów, gotowe apteczki. Tego typu zestawy zawierają przede wszystkim opatrunki: kompresy, opaski elastyczne, plastry o różnych wielkościach, chusty opatrunkowe oraz gumowe rękawiczki jednorazowe i ostre nożyczki. Przydają się one w udzielaniu pierwszej pomocy m.in. w przypadku zranień. Zatamowanie krwawienia czy oczyszczenie rany jest dużo łatwiejsze, gdy dysponujemy takimi opatrunkami. Jednak w domowych warunkach warto mieć w zanadrzu również inne produkty, których gotowe apteczki nie zawierają. Oczywiście, taki zestaw może stanowić bazę do skomponowania własnego, dopasowanego do potrzeb wszystkich domowników. Co powinno wchodzić w jego skład? Z pewnością kompresy jałowe i gaziki do dezynfekcji. Przydać może się także spray odkażający, jak też opaska podtrzymująca, np. z zapinką. Kolorowe plasterki oraz woda utleniona to kolejne produkty, których nie powinniśmy pominąć. Na tym nie koniec!

Te lekarstwa warto zawsze mieć pod ręką – w apteczce

Opatrunki są bardzo ważne, ale oprócz nich istnieje jeszcze cała lista niezbędnych produktów medycznych do apteczki. To chociażby lekarstwa, dostępne bez recepty. Leki przeciwbólowe oraz środki przeciwgorączkowe, tabletki na zgagę i lek na biegunkę – tych preparatów nie wolno pominąć, komponując domowy zapas leków. Jeśli któryś z domowników przyjmuje lekarstwa na stałe, dobrze pomyśleć o kupieniu ich z wyprzedzeniem. Ostatnią grupą przydatnych produktów są podstawowe urządzenia do samokontroli, w tym termometr, ciśnieniomierz, a także inhalator. Jeżeli w apteczce zostanie jeszcze trochę wolnego miejsca, wypełnijmy je pustymi pojemnikami na mocz i kał oraz podpaskami – tych ostatnich nigdy za wiele! Więcej informacji dotyczących zaopatrywania domowej apteczki w lekarstwa i produkty medyczne, zamieszcza na swojej stronie apteka internetowa Aptisan. Życzymy powodzenia w komponowaniu zapasu leków i opatrunków, które miejmy nadzieję, nie przydadzą się zbyt szybko!