Elementy dekoracyjne do nowoczesnego mieszkania. Urządź się!

0
377

W dzisiejszych czasach warto stawiać na oryginalne formy, zwłaszcza w kwestii aranżowania wnętrz. Chcąc stworzyć mieszkanie utrzymane w nowoczesnym stylu, nie potrzeba wiele. Wystarczy koncepcja i wsparcie profesjonalistów, którzy przygotują dla nas odpowiednie dekoracje. Jak się zabrać za urządzanie domowej przestrzeni? Zapraszamy do lektury artykułu!

Ażurowe ozdoby, znakomite do wnętrz każdego typu

Najczęściej poszukujemy dekoracji do przestrzennego salonu, zwykle z otwartą kuchnią i wyjściem na taras. Rzadziej interesują nas ozdoby do sypialni, kuchni czy łazienki. Im większe pomieszczenie, tym więcej możliwości. Wraz z metrażem rośnie pole do popisu, dlatego osoby dysponujące mieszkaniem pokaźnych rozmiarów, mogą szaleć do woli. Nie każdego zadowalają obrazy w ciężkich ramach i rośliny doniczkowe, umieszczone w metalowych stojakach. Takie elementy wystroju robiły furorę jeszcze kilka lat temu. Dziś jednak powoli odchodzą w niepamięć, ustępując miejsca bardziej nowoczesnym formom.

Przykładem niesamowitych elementów nadających wnętrzu charakteru, są panele ażurowe. To lakierowane płyty MDF lub stalowe, cięte laserowo. Przybierają one rozmaite kształty: od symetrycznych i geometrycznych, po abstrakcyjne i zaskakujące. Producenci tych dekoracji są w stanie przygotować panel o dowolnym wyglądzie, dopasowanym do indywidualnych preferencji klienta. Wzór może zostać przygotowany tak, aby podkreślić charakter wnętrza, stworzyć zacienienie, oddzielić przestrzeń kuchenną od wypoczynkowej bez stawiania masywnej ściany. Słowem, panele ażurowe to doskonałe elementy aranżacyjne do pomieszczenia, któremu chcemy nadać wyrazu i designerskiego wyglądu. Producentem ozdób tego typu jest firma Hammerland Workshop wykonująca realizacje, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Dekoracje cięte laserowo. Alternatywa dla obrazów

Ci z nas, którzy nie czują się dobrze we wnętrzach wypełnionych obrazami, znakomicie odnajdą się w przestrzeniach z ozdobami, wykonanymi techniką laserową. Podobnie jak panele ażurowe, stalowe lub drewniane dekoracje ścienne równie pięknie prezentują się w licznych przestrzeniach. Najlepiej wyglądają na jednolitym tle, stanowiąc nietuzinkowy akcent, rozświetlający ścianę. Kształt oraz wielkość takiej dekoracji można dostosować do własnych potrzeb, składając zamówienie bezpośrednio u wykonawcy. Innym rozwiązaniem jest zamówienie gotowej ażurowej ozdoby, co można zrobić odwiedzając sklep Hammerland. W asortymencie znalazły się m.in. dekoracje z motywem zwierzęcym: koliber, jeleń, wilk czy lis zjawiskowo zaprezentują się na ścianie, będąc nowoczesnym elementem wystroju.