„Z pasją na ludowo” – artystyczny styczeń uczennic Szkoły Podstawowej w Antolce

0
970

Uczennice Szkoły Podstawowej w Antolce – Katarzyna Otwinowska, Katarzyna Bielnicka, Emilia Koszewska, Karolina Krupa, Anna Warchala, Amelia Wiorek, Paulina Otfinowska, Ewelina Szwaczka bardzo pracowicie a zarazem ciekawie i z pasją spędziły wszystkie styczniowe niedziele. Wspólnie z Zespołem Folklorystycznym Książowiacy uczestniczyły w noworocznych koncertach kolęd i pastorałek w wielu kościołach. Poprzez śpiew i grę na instrumentach chwaliły nowonarodzonego Jezusa wspólnie z parafianami Włoszczowy, Kozłowa, Przesławic, Racławic, Antolki i Domaszowic. Udany występ miał miejsce również w Książu Wielkim w zamku na Mirowie.

19 stycznia śpiewaczki ze szkoły w Antolce wzięły udział w Noworocznym Koncercie Galowym Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” (tym razem jako widzowie), na który Zespół Książowiacy otrzymał bilety od Urzędu Gminy w Książu Wielkim w podziękowaniu za aktywną działalność.

Przed nimi jeszcze śpiewanie w Domu Opieki Społecznej w Miechowie oraz podczas XVIII Miechowskiego Przeglądu Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek. Dziewczęta z wielkim zapałem włączyły się w tegoroczne kolędowanie dzięki Annie Kowal, która z radością przyjęła je pod swoje skrzydła w szeregi zespołu Książowiacy, którego jest instruktorką.